HÜDA PAR arabuluculuğunda bir husumet daha barışla sonuçlandı

Mardin'in Derik ilçesine bağlı Derinsu Mahallesi'nde çıkan bir anlaşmazlıktan dolayı uzun süredir aralarında husumet olan Kaya ve Bağlayan aileleri, HÜDA PAR'ın arabuluculuğuyla bir araya geldiler.

HÜDA PAR arabuluculuğunda bir husumet daha barışla sonuçlandı
Bu içerik 60 kez okundu.

Bölgenin en geniş aşiretlerinden olan Metina Aşiretine mensup Kaya ve Bağlayan aileleri arasında geçmişte yaşanan bir anlaşmazlıktan dolayı sorunlar çıkmış, uzun süre husumetler olmuştu.

 

Daha önce bölgede birçok anlaşmazlıklarda arabuluculuk yapan HÜDA PAR, Metina Aşireti Derneği yönetimi ve sivil toplum kuruluşlarının özverili gayretleri neticesinde dargın olan iki aileyi Derinsu Mahallesi'nde bir araya getirdi.

HÜDA PAR Genel Başkan Danışmanı Bahattin Temel'in öncülük ettiği barış töreninde bir araya gelen aileler, tekbir ve salavatlar eşliğinde Kur'an'ı Kerim'in altından geçerek husumeti sonlandırdıklarına dair söz verdiler.

Ramazan orucu dolayısıyla herhangi bir ikramın yapılamadığı barış törenine HÜDA PAR Derik ilçe yönetimi, bölgede farklı alanlarda hizmet veren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile söz konusu ailelere mensup kişiler katıldı.

Tören, arabulucu ve ailelerin ileri gelenlerinin yaptıkları teşekkür konuşmalarının ardından sona erdi. (İLKHA)

HÜDA PAR barış Derik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)