Umut Kervanı Gönüllü Annelerinden Muhtaçlara Gıda Paketi Yardımı

“Haydi, bir gıda kolisini de sen bağışla” sloganı ile yola çıkan Mardin Umut Kervanı Kadın Kolları ve Gönüllü Anneleri anlamlı bir çalışmaya imza attı.

Umut Kervanı Gönüllü Annelerinden Muhtaçlara Gıda Paketi Yardımı
Bu içerik 850 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Mardin Umut Kervanı Kadın Kolları ve Gönüllü Annelerinin “Çocuğu aç, muhtaç bir anne de siz olabilirdiniz. Haydi, bir gıda kolisini de sen bağışla” sloganıyla yola çıkıp, çocuğu aç anneler için yardım çağrısında bulunmuştu.

Çağrının ardından gönüllü annelerin hazırladığı onlarca paket Mardin merkez mahallelerindeki yetim ve muhtaç ailelere ulaştırıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Dernek Başkanı Fatih Akman, “Mazlum ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yanında olmak, toplumun tüm bireylerinin sorumluluğundadır. Genç-yaşlı, kadın-erkek hepimizin insani yardım çalışmalarında katkımızın, tuzumuzun olması ahiretimize yatırım yapma adına büyük bir öneme sahiptir. Hamdolsun, Mardin Umut Kervan’ındaki gıda yetersizliği üzerine Kadın Kolları gönüllü annelerimizle yetim ve muhtaçlar yararına onlarca gıda paketinin hazırlanmasına emek verdiler, katkı sundular. Biz de Mardin Umut Kervanı Gönüllü Annelerinin katkılarıyla hazırlanan gıda paketlerinin bir kısmını dernek merkezinde bir kısmını da muhtaçların evinde kendilerine teslim ettik” dedi.

“Pandemi sebebiyle muhtaçların sayısı arttı”

Pandemi döneminde yaşanan sıkıntılara da değinen Akan, “Pandemi dolayısıyla daha önce eve ekmek götürmek zorunda olan birçok aile reisi ya işsiz ya da yeterince gündelik iş bulamıyor. Hal böyle olunca muhtaçların sayısı ikiye üçe katlanmış. İmkanlarımız da çok kısıtlıdır. Yani gıdaya talep fazla, arz yetersiz. Dolayısıyla bu insani yardım taşının altına herkesin gücüne kuvvetine göre elini koyması lazımdır. İnsani yardım için, aç bir çocuk, mahcup bir baba, mahzun bir anne için herkesin muhakkak yapabilecekleri vardır. İyilik, insani yardım ve yardımlaşma ihmale, ertelemeye gelmiyor. Lütfen ihtiyaç sahiplerine karşı duyarlı olalım” şeklinde konuştu.

Çalışmaya katkı sunanlara teşekkür eden Akman, “İyiliğe gönül vermiş kadın kollarımızdan, gönüllü annelerimizden, sahada pandemiye rağmen hizmetten kaçmayan gıda dağıtımı yapan, aile tespiti yapan üyelerimizden, gönüllülerimizden ve katkı sunan tüm hayırseverlerimizden Rabbim razı olsun” ifadelerini kullandı.

Mardin Medya

mardin umut kervanı gönüllü anneler iyilik gıda
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?