Umut Kervanı Kovid-19’un Def'i İçin Kurbanlar Kesti

Mardin Umut Kervanı, “Yeryüzündekilere merhamet edin ki gökyüzündekiler size merhamet etsin” temasıyla Kovid-19 hastalığının def’i niyetiyle vekâlet usulüyle kurbanlar kesti.

Umut Kervanı Kovid-19’un Def'i İçin Kurbanlar Kesti
Bu içerik 386 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İnsani yardım çalışmalarına hız kesmeden devam eden Mardin Umut Kervanı, Kovid-19 hastalığının sürmesinden dolayı bir süre önce halka ve hayırseverlere “Yardımlaşma, dayanışma, duyarlılık ve iyilik çağrısı” yapmıştı. Yapılan çağrıdan hayırseverlerin olumlu dönüt sağlaması üzerine Mardin Umut Kervanı hastalıkların def’i niyetiyle adak ve sadaka kurbanları kesti.

Çalışma ile ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, “Hamdolsun bir çalışmayı daha icra etmek üzere bir araya geldik. Daha önce yapmış olduğumuz yardımlaşma, dayanışma ve iyilik çağrımız hayırseverler tarafından karşılık buldu. Hayırseverlerimizin vekâlet usulüyle kesmemiz üzere bize teslim ettikleri adak ve sadaka kurbanları ile kovid-19’un def’i niyetiyle Mardin Umut Kervanı İnsani Yardım Gönüllülerinin kendi aralarında aldıkları küçükbaş hayvanları kestik. Rabbim, bu kurbanlar vesilesiyle özelde hayırseverlerimizi, gönüllülerimizi genelde de tüm insanlığı bu kovid-19’dan muhafaza etsin, azat eylesin. Hastalanmış olanlara da Şafi ismiyle şifa versin” dedi.

Kesilen kurbanlarla ilgili de bilgi veren Akman, “Kurbanlarımızı vekâlet usulüyle kestik, ardından parçalayıp kırmızı et paketlerine dönüştürdük. Hamdolsun bu paketleri  “Hastalarınızı sadaka ile tedavi ediniz” hadisine binaen kovid-19’un def’ine ve tüm hastaların şifasına niyet Artuklu merkezdeki mahallelerde ve Kabala mahallesindeki onlarca muhtaç aileye ulaştırdık. Yine bunun yanında “Yeryüzündekilere merhamet edin ki gökyüzündekiler de size merhamet etsin” hadisine binaen sahipsiz onlarca sokak hayvanına da güzel bir ziyafet verdik. Rabbim,  kesilen kurbanlar, tebessüm ettirilen mahzun simalar ve aç açıkta, üşüyen, sahipsiz, kimsesiz hayvanlara gösterilen merhamet hürmetine her tür kazayı, belayı, hastalığı, afetleri hayırseverlerimizden, gönüllülerimizden, kardeşlerimizden, üyelerimizden, İslam ümmetinden ve tüm insanlıktan uzak eylesin, Âmin” ifadelerini kullandı.

Son olarak hayırseverlere teşekkür eden Akman, “İyilik çağrımıza olumlu karşılık veren hayırseverlerimize, gönüllülerimize ve gecenin geç saatine kadar bu soğukta kapı kapı dolaşan, yine sokak hayvanlarına ulaşmaya çalışan insani yardımın mutfağındaki iyilik kahramanlarına teşekkür ediyoruz. Rabbim cümlesinden razı olsun“ şeklinde konuştu.

Mardin Medya

mardin umut kervanı covid 19 dua sadaka yardım merhamet corona
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?