Umut Kervanı’ndan Yardımlaşma, Dayanışma ve Duyarlılık Çağrısı

Mardin Umut Kervanı tarafından yapılan açıklamada, Covid-19 salgını sebebiyle yaşanan zorluklara dikkat çekildi, iyiliğe güç verme ve sorumlulukları yerine getirme çağrısında bulunuldu.

Umut Kervanı’ndan Yardımlaşma, Dayanışma ve Duyarlılık Çağrısı
Bu içerik 548 kez okundu.

Yaptığı insani yardımı ve faaliyetlerle adından söz ettiren Mardin Umut Kervanı, bu defa Covid-19 sebebiyle yaşanan zorluklara dikkati çekerek, yardımlaşma çağrısında bulundu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, “Kovid-19 hastalığı milletimiz başta olmak üzere tüm insanlık için büyük bir imtihana dönüşmüş durumdadır. Sağlıktan ekonomiye, sosyal hayattan eğitime kadar hemen hemen her alanda insanlığı eşi benzeri az görülen bir girdapla karşı karşıya bırakmış. Bir açıdan bu bir beladır. Bir açıdan hastalıktır; fakat en nihayetinde ise, bu virüs sebebiyle bir sınamadır. Bu virüsle sınanıyoruz, hastalıkla, açlıkla, yoklukla, yoksullukla, yalnızlıkla sınanıyoruz. Herkes için zor bir süreçtir ve maalesef bu zor süreç sürmeye devam ediyor. Bu virüs rehavet, ihmal, işgüzarlık, sorumsuzluk kabul etmiyor. Herkesin en başta hijyene, sosyal mesafeye ve maskeye dikkat etmesi elzemdir. Bu hususta uzmanlara kulak vermek ve bu hastalıktan kurtuluş için kurallara uymak şarttır. Bu vesileyle birincisi tüm halkımızı rehavetten sıyrılmaya, bu kurallara uymada hassasiyete ve duyarlılığa çağırıyoruz” dedi.

Bela ve musibetlere karşı manevi tedavi ve kalkanlara dikkat çeken Akman, “İkincisi Efendimiz Hz. Muhammed aleyhissalatu vesselam’ın, “Hastalarınızı sadaka ile tedavi ediniz” hadis-i şerifine binaen tüm halkımızı sadakayı artırmaya, iyiliklerini çoğaltmaya, yetim ve muhtaçların ihtiyaçlarını gidermeye ve hastalığın bitmesi ve tüm belaların def’i niyetiyle kurbanlar, adaklar kesmeye çağırıyoruz. Üçüncüsü, yine Efendimiz Hz. Muhammed aleyhissalatu vesselam’ın “Yeryüzündekilere merhamet edin ki gökyüzündekiler de size merhamet etsin” hadis-i şerifine binaen, eşe, dosta, akrabaya, konu komşuya hatta sadece insanlara değil ehli-vahşi olan,  evcil olan, sokakta, dağda bayırda olan tüm hayvanlara merhamet etmeye çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

Akman, son olarak, “Hastalığa karşı yardımlaşma, dayanışma, iyilikleri çoğaltma, sadakaları artırma, kurbanlar kesme çağrımıza icabet edecek olan hayırseverlerimize de şimdiden teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Mardin Medya

mardin umut kervanı yardım sadaka çağrı kurban covid 19
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?