Umut Kervanı Engelli Vatandaşları Unutmadı

Artuklu, Yeşilli ve Nusaybin ilçe merkezlerinde ve köylerinde düzenli insani yardım faaliyetlerini yürüten Mardin Umut Kervanı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli vatandaşları ziyaret etti.

Umut Kervanı Engelli Vatandaşları Unutmadı
Bu içerik 252 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İnsani çalışmalar yürüten Mardin Umut Kervanı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla pandemi kuralları çerçevesinde engelli vatandaşları ziyaret edip gönüllerini alırken, tatlı ikramı ile gıda ve kırmızı et yardımında bulundu.

Koronavirüs (Covid-19) tedbirlerine uygun şekilde kentteki engelli bireyleri ziyaret eden dernek yöneticileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ederek hayırseverlerin selamlarını iletti.

Gün boyu onlarca engelliyi ziyaret eden Mardin Umut Kervanı ekipleri, gün dolayısıyla hayırseverlerin hediyelerini de kendilerine takdim ettiler.

Konuya ilişkin açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Yönetin Kurulu Başkanı Fatih Akman, engelli bireylerin günleri tebrik ederek şunları söyledi:

“Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Bu vesile ile sosyal mesafeye, hijyene, maskeye, kısacası pandemi kurallarına riayet ederek engelli kardeşlerimizi ziyaret ettik. Engelli olan uzuvlarının Allah-u Teala’nın kendilerine imtihan vesilesi kıldığını hatırlattık. Ziyaret ettiğimiz kardeşlerimize gün dolayısıyla tatlı ikramında bulunduk. Ayrıca gıda, kırmızı et ve çocuklar için de satranç gibi oyun takımlarını hediye ettik. Hayırseverlerimizin selamlarını da kendilerine ilettik.  Rabbim, bu imtihan vesilesi olarak geçirmiş oldukları hayatın karşılığını cennet olarak versin inşallah. Bu arada Artuklu’daki Meşhur Hacı Bey Kadayıf başta olmak üzere bu çalışmaya katkı sunan tüm hayırseverlerimize, üye ve gönüllülerimize teşekkür ediyoruz. ”

Ziyaret edilen engelli vatandaşlar da Mardin Umut Kervanı yetkilileri başta olmak üzere hayırseverlere teşekkürlerini ilettiler.

Mardin Medya

mardin umut kervanı engelliler haftası ikram ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?