Umut Kervanı Kasım ayı raporu: Yüzlerce aileye yardım

İnsani yardım çalışmalarına hız kesmeden devam eden Mardin Umut Kervanı, Kasım ayında gerçekleştirdiği yardım faaliyetlerini kamuoyuyla paylaştı.

Umut Kervanı Kasım ayı raporu: Yüzlerce aileye yardım
Bu içerik 214 kez okundu.

Sahadaki insani yardım çalışmalarında din, dil, ırk, yerli ve mülteci farkını gözetmeden yetim ve muhtaçlara umut olmaya çalışan Mardin Umut Kervanı Kasım ayında da faaliyetlerine devam etti.

Bu kapsamda Kasım ayı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaşan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hadi Çakar, “Ülkemiz başta olmak üzere tüm insanlığın pandemi dolayısıyla zor günler geçirdiği bu günlerde Mardin Umut Kervanı olarak insani yardım çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettik. Bu çerçevede toplamda 59 bin 550 TL değerindeki ayni ve nakdi yardımı 434 aileye ulaştırdık” dedi.

Mardin Umut Evi Projesi

Mardin Umut Evi Projesine de değinen Çakar, “Kasım ayında hayırsever kardeşlerimizin bize ulaştırdıkları bağışları Mardin Umut Kervanı olarak “Mardin Umut Evi Projesi” çerçevesinde 274 aileye 51 bin TL değerinde giyim paketi ulaştırdık. 34 aileye 850 TL değerinde ekmek paketi, 25 aileye bin 350 TL değerinde ayakkabı yardımı yaptık. Ayrıca hayırseverlerimizin bağışlarıyla Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Afrika’da 100 kişiye bin 500 TL değerinde sıcak yemek verildi. Yine 4 bin 850 değerinde Bangladeş’te 1 su kuyusu için açıldı” şeklinde konuştu.

Hayırseverlere teşekkür eden çakar, “Rabbim katkısı olan hayırseverlerimizden ve faaliyetlerin mutfağında ter döken üye ve gönüllülerimizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

Mardin Medya

 

mardin umut kervanı yardım kasım ayı rapor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?