Umut Kervanı Umut Evi Projesini Başlattı

Mardin ve ilçelerinde yıl boyu yetim, muhtaç ve mağdur ailelere yönelik yardım çalışmaları gerçekleştiren Mardin Umut Kervanı, “Mardin Umut Evi Projesi”ni başlattı.

Umut Kervanı Umut Evi Projesini Başlattı
Bu içerik 414 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İnsani yardım çalışmaları çerçevesinde gece gündüz sahada koşturan Mardin Umut Kervanı, dernek merkezinde yetim ve muhtaçların giyim, ayakkabı ihtiyaçlarını seçip alabildikleri “Mardin Umut Evi Projesi” adıyla yeni bir çalışma başlattı.

Proje çerçevesinde iki bölüm haline getirilen dernek merkezinde hayırseverlerin ve işyerlerinin bağışladıkları giyim ve ayakkabılar düzenli bir şekilde sepetlere, raflara ve askılara istiflendi. Son olarak yetim ve muhtaçlara telefonla ulaşmak suretiyle yetim ve muhtaçların gelip giyim ve ayakkabı ihtiyaçlarını giderecekleri “Mardin Umut Evi Projesi” adıyla bir iyilik evine dönüştürüldü.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, “Mardin Umut Kervanı olarak yetim ve muhtaçlar yeni bir çalışma için “Bismillah” dedik. Yetimler ve muhtaçlar için umudu yeşerten Mardin Umut Kervanı yaklaşan çetin kış şartlarını bahara çevirmek “Mardin Umut Evi Projesi” adıyla yetim ve muhtaçların giyim ve ayakkabı ihtiyaçlarını giderebildikleri iki bölümlü bir alan oluşturduk derneğimizde. Çoraptan, pantolondan, etekten, ayakkabıya, pardesüye kadar her ihtiyaçlarını bulabildikleri bir iyilik merkezidir, bu proje” dedi.

Hayırseverlere Çağrı

Proje kapsamında iki günde onlarca aileye giyim yardımında bulunduklarını belirten Akman, “İki hafta içerisinde en azından beş yüz aileye giyim yardımında bulunmayı hedefliyoruz. Allah’ın izniyle beş yüz aileye ulaştıracak giyim elimizde var, bu sayı ileriki süreçte hayırseverlerin desteğiyle bin aileye ulaşacaktır. Fakat şunu belirtmem gerekir ki, elimizde giyim ve ayakkabı olsa da bazen beden ve numara sıkıntısını yaşıyoruz. En büyük eksikliği ise yetim ve muhtaçların bot ve mont ihtiyacını gidermekte yaşıyoruz. Bu vesileyle aracılığınızla hayırseverlere de bir duyarlılık çağrısında bulunmak istiyoruz. Gelin hep beraber yetim ve muhtaçların kışlarını bahara çevirelim. Soğuklar basmadan yetim ve muhtaçların bot ve mont ihtiyacını da elbirliğiyle giderelim. Mardin Umut Kervanı olarak her zaman olduğu gibi siz hayırsever kardeşlerimizin desteği olduğu müddetçe “Mardin Umut Evi Projesi” ile de iyilik kervanını taze bir heyecanla yürüteceğimizden emin olabilirsiniz.  Şimdiden hayırsever kardeşlerimizin yaptığı ve yapacakları hayırları Rabbimiz izzeti dergahında kabul etsin” şeklinde konuştu.

Mardin Medya

mardin umut kervanı umut evi yardım iyilik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)