Umut Kervanı yanan evi boyadı

Mardin Umut Kervanı, evi yanan Mardinli vatandaşın evini boyayarak tekrar oturulacak hale getirdi.

Umut Kervanı yanan evi boyadı
Bu içerik 386 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Bir süre önce bir kafede günlük çalışan Mardinli Ş.İ.’nin evinde elektrik kontağından çıktığı düşünülen bir yangın yangın çıkmıştı. Çıkan yangında Ş. İ.'nin beyaz eşya hariç tüm ev eşyasını yanarak kullanılmaz hale gelmişti. Bunu haber alan Mardin Umut Kervanı harekete geçti ve ev eşyalarıyla beraber evi de kullanılamaz hale gelen mağdur Ş. İ. ‘nin evini boyayarak tekrar kullanılacak hale getirdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı yetkililerinden Osman Nas “Allah’a hamd olsun ki, evi yandığından mağdur ve muhtaç duruma düşmüş kardeşimizin evini boyamak suretiyle tekrar oturulacak duruma getirdik.” dedi.

Mağdur aileye ev eşyası desteği sağlayan hayırseverlere teşekkür eden Nas, “Hemşehrimiz çıkan yangında hemen hemen tüm eşyalarını da kaybettiğinden ev eşyasına da ihtiyacı vardı. Bundan dolayı hayırseverlerimizin daha önce bize ulaştırdığı ev eşyalarını kardeşimize teslim ederek bir nebzede olsa kardeşimizin halı, battaniye ve giyim ihtiyacını giderdik. Bu vesileyle gerek evin boyanmasında maddi katkı sağlayan ve emek veren gerekse bize ev eşyalarını ulaştıran hayırseverlerimize gerekse de Mardin Umut Kervanı dışında mağdur kardeşimize destek olan özel ve resmi kurum ve kuruluşlara da sizin aracılığınızla bir kez daha teşekkür ediyoruz. Rabbim, katkılarına karşılık kendilerine cennetler ihsan etsin inşallah.” şeklinde konuştu.

Evi yanarak mağdur hale gelen Ş. İ. de evini boyayıp tekrar oturulacak hale getirdiklerinden dolayı Mardin Umut Kervanı yetkililerine teşekkür etti.

Mardin Medya

mardin yangın mağdur umut kervanı yardım boyama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?