Umut Kervanı Yüzlerce Aileye Kurban Eti Dağıttı

Mardin Umut Kervanı Kurban Bayramı vesilesiyle yürüttüğü çalışmanın neticesinde yüzlerce yetim, öksüz, dul, fakir ve muhtaç aileye kurban eti ulaştırarak, onları sevindirdi.

Umut Kervanı Yüzlerce Aileye Kurban Eti Dağıttı
Bu içerik 430 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Aylar öncesinden Kurban Bayramı çalışmalarına başlayan Mardin Umut Kervanı bayramın ikinci ve üçüncü gününde Yeşilli, Artuklu merkez ve Ortaköy Mahallesinde vekaletleri alınan 38 adet küçükbaş kurbanın kesimini gerçekleştirdi.  Vekaletle kesilen 38 adet küçükbaşın yanısıra muhtaçlara dağıtılmak üzere hissesi gelen 2 büyükbaş ve 7 küçükbaşın etleriyle beraber toplamda 45 adet küçükbaş ve 2 büyükbaşın kırmızı et paketlerine dönüştürüldü.

Kırmızı et paketleri eş zamanlı olarak çalışmaya gönüllü olarak destek veren ve sahaya inen onlarca Mardin Umut Kervanı üye ve gönüllüsü tarafından Artuklu Merkez Mahalleleri, Kabala, Ortaköy, Yaylı, Yeşilli ve Mazıdağı merkezde 434 ihtiyaç sahibi aileye dağıtıldı.

Hayırseverlerin vekalet usulü dışında kesip etlerini bağışladıkları kurban etlerini bayramın ilk gününden itibaren ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladıklarını belirten Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, bu bayramda da yetim ve muhtaçların yüzlerinin güldürmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Hayırseverlerin bağışladıkları kurban etlerini biran önce ailelere ulaştırmanın ve onlara umut olmanın gayretinde olduklarını ifade eden Akman, daima veren el ile alan el arasında köprü görevi görmenin haklı gururunu yaşadıklarını da belirtti.

Tüm Müslümanların Kurban Bayramı’nı tebrik eden ve bayramın özelde ümmet genelde insanlık için hayırlara vesile olmasını dileyen Akman, ‘’Yetim ve muhtaçların iyi bir bayram geçirme çabamızın yanında senenin on iki ayında yetim ve muhtacın umudu olma kararlığımızı görmeye devam edeceksiniz inşallah’’ dedi.

Hayırseverlere de teşekkür eden Akman, ‘’Mardin Umut Kervanı’na başvurmuş olup tespiti yapılmış ailelerimizden kırmızı et paketi vermediğimiz aile kalmadı. Yüzleri bulan kayıtlı yetim ve muhtaç ailemizin tümüne ulaştık. Hayırseverlerin desteğiyle yetim ve muhtaçlara umut olduk. Hayırsever kardeşlerimizin desteğiyle umut olmaya da devam edeceğiz. Bu vesileyle hayırseverlere desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Mardin Medya

mardin umut kervanı artuklu ortaköy kurban bayramı yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR