Umut Kervanı'ndan Onlarca Aileye Bayram Şekeri ve Kırmızı Et Paketi

Mardin Umut Kervanı, insani yardım çalışmaları kapsamında onlarca muhtaç aileye bayram şekeri ve kırımızı et paketleri dağıtmaya başladı.

Umut Kervanı'ndan Onlarca Aileye Bayram Şekeri ve Kırmızı Et Paketi
Bu içerik 462 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Kurban Bayramına doğru gittiğimiz bu günlerde Mardin Umut Kervanı yetim ve muhtaçlara umut olmak için çalışmalarını icra etmeye devam ediyor. Bu çerçevede hayırseverlerden 8 adak kurbanını vekâlet yoluyla kesen dernek yetkilileri kırmızı et paketleri şeklinde yetim ve muhtaçlara ulaştırmaya başladı.

Yetim ve muhtaçların yüzünü güldürmek için hazırlanan bayram şekeri paketleri de daha önce belirlenen yetim ve muhtaç ailelerini dağıtılmaya başlandı.

Kurban bayramı öncesinde tamamlanacak bu çalışmayla Artuklu merkez, Ortaköy ve Kabala mahalleleri ile Yeşilli merkezde yüzü aşkın aileye kırmızı et paketlerinin ve bayram şekeri paketlerinin ulaştırılacağı belirtildi.

Bu arada kurban bayramında da vekâlet yoluyla kurban kesimi gerçekleştireceklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, “Kurban bayramında vekâlet yoluyla kurban kesimi yapmak için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Vekâlet yoluyla kurbanlarını bize veren hayırseverlerin kurban alımlarını da gerçekleştirdik. Kurbanlar vekâlet yoluyla kesilip, kırmızı et paketlerine dönüştürüldükten sonra dağıtılacak yetim ve muhtaç listelerimizi de güncelledik” dedi.

Yurtdışında kurban çalışmasını sürdürdüklerine değinen Akman, “Kurbanlarını Afrika, Yemen veya Filistin gibi mazlum coğrafyalarda aracılığımızla kesmek isteyen hayırsever kardeşlerimizin kurbanların tedarikini de bitirmek üzereyiz. Umut Kervanı’nın yurtdışı kurban bedelinin 550 TL, yurt içi kurban bedelinin 1000 TL olduğunu hatırlatırken, bir kez daha hayırsever halkımıza aracılığımızla kurbanlarıyla yetim ve muhtaçlara umut olmaları çağrısında bulunuyor ve şimdiden kurbanlarımız kabul, bayramımız mübarek olsun diyoruz. Mardin Umut Kervanıyla irtibata geçmek isteyenler için telefon numaramız: 0551 946 0778'dir” şeklinde konuştu

Mardin Medya

mardin umut kervanı bayram şeker et yardım kırımızı et
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?