Valiliğe Mahmut Demirtaş atandı

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Mardin Valiliğine atandı.

Valiliğe Mahmut Demirtaş atandı
Bu içerik 315 kez okundu.

Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın mülkiye başmüfettişi olarak merkeze alınmasıyla Adana Valisi Mahmut Demirtaş Mardin’in yeni valisi olarak atandı.

Vali Mahmut Demirtaş kimdir?

1965 senesinde Kırşehir ili Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiçekdağı ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Yozgat ili Yerköy ilçesinde tamamladı. 1988 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.

1990 yılı Aralık ayında Denizli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Adaylık süresi içerisinde Yozgat-Çayıralan, Kayseri-Felahiye, Ankara-Kızılcahamam ve Isparta-Atabey ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı. 1992 senesinde 8 ay süre ile İngiltere’de inceleme ve incelemelerde bulundu. Daha sonra sırasıyla Aksaray-Güzelyurt, Malatya-Pütürge ilçelerinde Kaymakamlık, Van ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2003 senesinde İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu’nda Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı. 03.08.2012 tarih ve 3511 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adıyaman Valisi olarak görev yapmasının ardından 01.06.2016 tarih ve 8864 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adana Valisi olarak atandı.

Vali Mahmut Demirtaş, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir. (İLKHA)

mardin valilik mahmut demirtaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?