Erbaş: ​“İslâm’ın hayat veren ilkelerini hikmetli bir üslupla sunmalıyız”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yeni atanan ataşe ve müşavirleri kabul etti.

Erbaş: ​“İslâm’ın hayat veren ilkelerini hikmetli bir üslupla sunmalıyız”
Bu içerik 342 kez okundu.

Yeni atanan ataşe ve müşavirleri kabul etmiş olan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, artan İslamofobik saldırıları hatırlatarak, “Bunlarla mücadele edeceğiz. Bize düşen görev, İslâm’ın hayat veren ilkelerini, insanlık ailesine hikmetli bir üslupla sunmak için var gücümüzle çalışmaktır” dedi

Ataşe ve müşavirlere yeni görevlerinin hayırlı olmasını dile getiren Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Başkanlık olarak yurtdışında görevlendirdikleri ataşe, müşavir ve din görevlileri ile 100’ün üstünde ülkede din-i mübini İslam’a hizmet ettiklerini söyledi.

Başkan Erbaş, yurtdışında yapmış oldukları çalışmaların önemine işaret ederek, “Yaptığımız çalışmalar ile gerek millet varlığımız, gerek diğer Müslümanlar ve o ülkede yaşamakta olan insanlar olsun herkesle en çok iç içe olan kurumlardan birisi de Diyanet İşleri Başkanlığımızdır” dedi.

Dünyada yaşanan kaosların, krizlerin çaresinin İslam’ın hayat veren ilkelerinde olduğunu vurgulayan Başkan Erbaş, “Sebzelerin, meyvelerin yetişmesi için toprak suya ne kadar muhtaçsa bugün dünya da İslam’a o derecede muhtaçtır. Kuraklaşmış, çoraklaşmış yürekleri inşallah İslam’la yeşerteceğiz” dedi.

Başkan Erbaş, son dönemde dünyanın çeşitli yerlerinde artan İslamofobik saldırıları hatırlatarak şunları söyledi:

“Dünyanın bir çok yerinde camilere saldırılar var. Dün Güney Kıbrıs'ta oldu. Geçen hafta oldu. Çeşitli yerlerde farklı farklı saldırılar var. Bütün bunlarla mücadele edeceğiz. Bugün hepimize düşen görev, İslâm’ın hak ve adalet anlayışını, hayat veren ilkelerini, Hz. Peygamberin çağlar üstü örnekliğini ve üstün ahlaki vasıflarını insanlık ailesinin her bir ferdine güzel bir dille, hikmetli bir üslupla sunmak için var gücümüzle çalışmaktır. Yaşadığımız sorunlar ve insanlığın büyük krizleri, bizleri ümitsizliğe sevk etmemelidir. Müslümanlar, bin 400 yılı aşkın ilim ve uygarlık birikimiyle, genç ve dinamik nüfusuyla, yer altı ve yerüstü zenginlik kaynaklarıyla dünyanın en büyük imkânlarına sahiptir.”

Kabulde, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Selim Argun, Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay da hazır bulundu.

diyanet ali erbaş ataşeler islam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)