Mardin STK Platformu: Kudüs davasına sahip çıkmaya davet ediyoruz

Mardin STK Platformu, Gazze'ye insanı yardım götüren Mavi Marmara gemisine yapılan saldırıya ilişkin açıklamada bulundu.

Mardin STK Platformu: Kudüs davasına sahip çıkmaya davet ediyoruz
Bu içerik 196 kez okundu.

50’nin üzerinden dernek, vakıf, sendika ve oluşumdan oluşan Mardin STK Platformu Sözcüsü Ahmet Ceylan tarafından yapılan yazılı açıklamada, yardım filosu hakkında bilgilere vererek şöyle dedi:

“Bundan on sene önce 27 Mayıs 2010 tarihinde, senelerdir abluka altında yaşamak mecburiyetinde bırakılan Gazze'ye 6000 tonluk insani yardım ulaştırmak maksadıyla, 32 farklı ülkeden yaklaşık 750 gönüllüden oluşan bir filo ile ‘Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım’ sloganıyla Antalya'dan yola çıkıldı. Dört gün sonra 31 Mayıs 2010 günü bütünüyle barışçıl amaçlarla, Gazze’ye yalnızca insani yardım götürmek için yola çıkmış, ellerinde bir çakının bile olmadığı, içinde 750 sivilin bulunduğu, yaklaşık 150 kilometre uzakta global sularda seyreden Mavi Marmara Gemisine korsan siyonist haydutlar tarafından saldırı düzenlendi.”

Gece karanlığında Mavi Marmara gemisine yapılan saldırıyı kınayan Ceylan, “Saldırıya geçen korkak siyonistler, üzerlerinde hiçbir silahı olmayan 750 yolcudan 10 tanesini şehit ettiler, 65 kişiyi de yaraladılar. Menfur saldırıda şehit olan kahraman on kardeşimizi rahmetle anıyor aziz hatırlarını canlı tutmak amacı ile isimlerini bir daha hatırlama ihtiyacı duyuyoruz: Furkan Doğan, İbrahim Bilgen, Ali Haydar Bengi, Cevdet Kılıçlar, Çetin Topçuoğlu, Necdet Yıldırım, Cengiz Akyüz, Fahri Yaldız, Cengiz Songür ve Uğur Süleyman Söylemez. Türkiye, bu olay üzerine işgalcilerle ilişkilerini sona erdirmiş ve ilişkilerin tekrar normalleşebilmesi için 3 şart koymuştur: Yaşanan olay üzerine özür dilemesi, tazminat ödenmesi, Gazze ablukasını sona erdirmesi. Aradan 10 yıl geçmesine rağmen yarım ağızla özür dilemiş ve bir miktar tazminat ödemiştir. Ancak Gazze’ye uygulanmakta olan ambargo acımasız bir biçimde devam etmektedir. Gazzeli kardeşlerimiz ilaçtan gıdaya zaruri ihtiyaçlarının karşılanmasında bile ara sıra ciddi sıkıntılar yaşamaya devam etmektedirler.” dedi.

Mavi Marmara olayının siyonistlerin kirli mazisinde asla temizlenmeyecek kara bir leke olarak kalacağına dikkati çeken Ceylan, “Gün gelir bunun hesabı adil bir biçimde sorulacaktır. Bunun için her sene 31 Mayıs’ta kahraman şehit ve gazilerimizi hatırlayarak Mavi Marmara ruhunu canlı tutmamız gerekir. Bu amaçla Mardin STK Platformu olarak başta Türkiye olmak üzere bütün İslam Coğrafyasındaki STK’ları Kudüs davasına sahip çıkmaya davet ediyoruz. Aralarındaki anlaşmazlıkları kardeşlik hukuku içinde çözerek halkı Müslüman olan bütün devletleri güç birliği yaparak bu davanın arkasında durmaya davet ediyoruz.” dedi. (İLKHA)

mardin stk platformu mavi marmara kudüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Elektrik ve doğalgazda ilk dönem zamlı geçti
Elektrik ve doğalgazda ilk dönem zamlı geçti
Amelin Çokluğu Değil, İhlâsın Varlığı Kurtarır
Amelin Çokluğu Değil, İhlâsın Varlığı Kurtarır