Umut Kervanı bayram sevincine ortak oldu

Ramazan vesilesiyle kesintisiz her gün sahada olan Mardin Umut Kervanı, yetimlere bayram harçlığı dağıttı, yetimleri sevindirdi.

Umut Kervanı bayram sevincine ortak oldu
Bu içerik 339 kez okundu.

İnsani yardım alanında yıl boyu farklı farklı çalışmalara imza atan ve on bir ayın sultanı Ramazan vesilesiyle kesintisiz her gün sahada olan Mardin Umut Kervanı, yetimlere bayram harçlığı dağıttı, yetimleri sevindirdi. Bu çerçevede iyiliğe gönül vermiş üye ve gönüllüleriyle gıda çalışmasından nakdi yardıma, kırmızı et paketlerinden bayram şekeri paketlerine her gün farklı bir paketin dağıtımını yaptı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı başkanı Fatih Akman, insani yardım çalışmalarına katkı sunan hayırseverlere ve sahada koşturan üye ve gönüllülerine teşekkür etti.

Akman, “En son Kadir Gecesi münasebetiyle yetim giydirme projesiyle ilk etapta onlarca yetimi tepeden tırnağa giydirmeyi gerçekleştirdiğimizi paylaştık. Hamdolsun ikinci etapta 15 muhtacın giydirmenin yanında onu aşkın yetim daha giydirildi. Ramazan ayından bir hafta önce başlayan ve yüzlerce yetim ve muhtaç aileye gıda paketi ulaştırmakla neticelenen gıda paketi çalışması arife gününe son saatlerin kaldığı bu ana dek sürdü. Bu günün asıl çalışması ise 40 yetim ve muhtaca bayram harçlığı zarfları ulaştırmak suretiyle Mardin Umut Kervanı olarak çocukların bayram sevinci olduk. Rabbim katkı sunan hayırseverlerden razı olsun” dedi.

Akman sözlerini, “Her yıl İslam coğrafyasında Dünya Kudüs Günü olarak kutlanan Ramazan’ın son cumasının Kudüs’ün hürriyetine ve insanlığın buhrandan azad olmasına vesile olmasını temenni ediyoruz” şeklinde bitirdi.

Mardin Medya

mardin umut kervanı yetim muhtaç bayramlık yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR