Umut Kervanı Kadir Gecesi Yetimleri Sevindirdi

Dünya Yetimler Gününde yetimleri unutmayan ve onları çeşitli yardım paketleriyle sevindiren insani yardım derneği Mardin Umut Kervanı, bu sefer Kadir Gecesi münasebetiyle yetimlerin tebessüm etmesine vesile olan bir projeye daha imza attı.

Umut Kervanı Kadir Gecesi Yetimleri Sevindirdi
Bu içerik 523 kez okundu.

Mardin Umut Kervanı, yıl boyu yetim, muhtaç ve mağdur ailelere yönelik yardım çalışmaları gerçekleştirdiği gibi yeni kovid 19 nedeniyle herkesin zor günler geçirdiği bu günlerde de Ramazan ayının bereketli havasıyla Mardin’deki yüzlerce yetim, muhtaç ve mağdur aileye yine gıda paketi yardımı ve nakdi yardım ulaştırdı. Dünya Yetimler Gününde yetimleri unutmayan ve onları çeşitli yardım paketleriyle sevindiren insani yardım derneği Mardin Umut Kervanı, bu sefer Kadir Gecesi münasebetiyle yetimlerin tebessüm etmesine vesile olan bir projeye daha imza attı.

Startını verdikleri projeyle ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, “Kadir Gecesinin hayırlara vesile olması temenni ediyoruz. İnsani yardım alanında yetim ve muhtaçlara destek olmak adına sürekli farklı çalışmalarla sahadayız, sahada olmaya çalışacağız. Bu gün, günler öncesi ön hazırlıklarını yaptığımız “Yetim Giydirme Projesi” için bir araya geldik. Coronavirüs salgınından dolayı yetimleri birebir giydiremediğimiz için “giyim hediye çeki” ve “ayakkabı hediye çeki” hazırladık. Yetim Giydirme Projesinin ilk etapı olarak bu gün Mardin Umut Kervanı’ndan üç ekiple 60 yetim kardeşimize hem “giyim hediye çeki” hem de “ayakkabı hediye çeki” ulaştırdık. Rabbim gerek maddi kaynak sağlayan hayırseverlerden, tedarikçi gönüllülerimizden gerekse sahada sokak sokak, kapı kapı dolaşan iyilik elçileri kardeşlerimizden razı olsun” dedi.

Yaptıkları yardım çalışmalarına da değinen Akman, “Son üç günde bir hayırseverimiz aracılığıyla 1 aileye buzdolabı ve çamaşır makinesi tedarik ettik. Hayırseverler aracılığıyla 20 muhtaç giydirdik, 25 aileye nakdi yardım ulaştırdık. Bu gün de ilk etap olarak 60 yetim kardeşimize giyim ve ayakkabı hediye çeklerini ulaştırdık. Bu kardeşlerimizden kimi gidip alışverişini yapıp, sevinçlerini bizimle paylaştı. Rabbim nasip ederse, Yetim Giydirme Projesi’nin ikinci etabında da onlarca yetim ve muhtacı vesilenizle giydirip sevindirmek istiyoruz. Hayırseverlerimizden katkı gelirse, bayram harçlığı projemizi de hayata geçireceğiz. En kalbi temennilerimle Rabbim sizden razı olsun, yaptığınız ve yapacağınız iyilikleri izzeti dergâhında kabul etsin. Tekrardan Kadir Geceniz mübarek olsun” şeklinde konuştu.

Mardin Medya

mardin umut kervanı yetim giyim yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?