Berber ve kuaförler Coronavirus’e karşı dezenfekte edildi

Coronavirus tedbirleri kapsamında 11 Mayıs’ta kısıtlı olarak tekrar hizmet vermeye başlayacak olan berber, kuaför ve güzellik salonları ilaçlanarak dezenfekte edildi.

Berber ve kuaförler Coronavirus’e karşı dezenfekte edildi
Bu içerik 325 kez okundu.

Mardin’in Midyat ilçesinde Pazartesi gününden itibaren kısıtlı olarak hizmet verecek olan berber, kuaför ve güzellik salonları salgın tehlikesine karşı dezenfekte edildi.

Coronavirus tedbirleri kapsamında iki aydır kapalı tutulan ve normalleşme takvimine göre 11 Mayıs’ta kısıtlı olarak tekrar hizmet vermeye başlayacak olan ilçedeki berber, kuaför ve güzellik salonları Midyat Belediyesi ekiplerince, ilaçlanarak dezenfekte edildi. 

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında, İçişleri Bakanlığının genelgesiyle kademeli olarak berberler, kuaförler ve güzellik salonlarının faaliyete geçeceği duyurulunca hemen hazırlıklara başladıklarını söyledi.

Başkan Şahin, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Midyat Belediyesi Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz, ilçedeki tüm işletmeleri dezenfekte ederek kuaför ve berberlerin müşterilerine daha hijyenik bir ortamda hizmet vermesine destekte bulunduk. Hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru için her zaman destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Berber ve kuaför esnafına maske, eldiven ve dezenfektan dağıtıldı

Öte yandan Midyat Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanlığı tarafından berber ve kuaför esnafına maske, eldiven ve dezenfektan dağıtıldı.

Yapılan çalışmalar hakkında yazılı açıklamada bulunan Midyat Esnaf Sanatkârlar Odası Başkan Vekili Tacettin Avcı ise, “Pazartesi bayan, erkek kuaför ve güzellik merkezlerimizi açıyoruz. Biz de bu zorlu süreci atlatmak için esnafımızın yanındayız dedik ve elimizden geleni yapmaya çalıştık. Esnaflarımızın pazartesiye hazırlatmak için öncelikle iş yerlerini ilaçladık. Bütün iş yerlerimizi ve akabinde bütün esnaf kardeşlerimizin iş yerlerine maske, eldiven, dezenfektan ilacını teslim ederek pazartesiye hazırladık.”diye belirtti.  (İLKHA)

mardin.midyat.kuaför berber dezenfekte
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?