Horoz dövüştürenlere ‘sosyal mesafe’den ağır para ceza

Kızıltepe Dunaysır Mahallesi 586 Sokakta, yaşları 11 ve 35 arasında değişen 11 kişinin bir arada bulunarak 2 adet horozu dövüştürdüklerini tespit edilmesi üzerine polis, olayla ilgili M.G, A.G, İ.Y, S.K, İ.G, Ö.A, Y.Ö, E.Ö, R.K, D.T. ve U. K. ismindeki şa

Horoz dövüştürenlere ‘sosyal mesafe’den ağır para ceza
Bu içerik 223 kez okundu.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde polis ekipleri, 11 şahsa horoz dövüştürmekten ve sosyal mesafe kuralına uymamaktan toplamda 48 bin 125 TL idari para cezası verdi.

Edinilen bilgiye göre, Kızıltepe Dunaysır Mahallesi 586 Sokakta, yaşları 11 ve 35 arasında değişen 11 kişinin bir arada bulunarak 2 adet horozu dövüştürdüklerini tespit edilmesi üzerine polis, olayla ilgili M.G, A.G, İ.Y, S.K, İ.G, Ö.A, Y.Ö, E.Ö, R.K, D.T. ve U. K. ismindeki şahısları gözaltına aldı. 

Horozu sahiplenen İ.G’nin alınan ifadesinin akabinde serbest bırakılırken, ikinci  horozu sahiplenen ve yaşı küçük olan A.G. hakkında gerekli işlemlerin yapılması için Çocuk Büro Amirliği görevlilerine teslim edildi. 

Muhafaza altına alınan horozlar Doğa Koruma Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi. 11 şahsa kumar oynamak kabahatini işlemekten her bir şahsa bin 225 TL, toplamda 13 bin 475 TL ve Umumi Hıfsızsıhha Kanununa göre 20 yaş altı oldukları ve sosyal mesafeye uymadıkları için her bir şahsa 3 bin 150 TL, toplamda 34 bin 650 TL idari para cezası uygulandı. (İLKHA)

mardin kızıltepe horoz dövüşü para cezası corona
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?