Umut Kervanı yine onlarca aileye yardım elini uzattı

Mardin Umut Kervanından yapılan açıklamada, Mart ayı içerisinde insani yardım çerçevesinde muhtaçlara yönelik toplamda 170 aileye yardım yapıldığı belirtildi.

Umut Kervanı yine onlarca aileye yardım elini uzattı
Bu içerik 305 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Mardin’in Artuklu ve Yeşilli İlçe merkezlerinde ve köylerde de yaptığı insani yardım faaliyetlerini sürdüren Mardin Umut Kervanı, Mart ayı zor şartlarda gerçekleştirdikleri faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Mart ayı içerisinde yapılan yardımlarla ilgili açıklamada bulunan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, “Artuklu merkez mahallelerinde, Kabala mahallesinde, Ortaköy mahallesinde ve Yeşilli merkez mahallelerinde ikamet eden 68 yerli aile ile 22 mülteci aileye toplamda 3 bin 600 TL değerinde Hijyen Paketi yardımı, 21 mülteci aileye 3 bin 150 TL değerinde ev eşyası yardımı, 6 yerli ve 19 mülteci aileye bin 250 TL değerinde ayakkabı yardımı ve 5 yerli aile ile 29 mülteci aileye toplamda 3 bin 400 TL değerinde giyim yardımı yaptık” dedi.

Mardin STK Platformuyla İdlip için yapılan yardım çağrısıyla toplanan yardım malzemelerinin İdlip’lilere ulaştırmalarına da değinen Akman, “Ayrıca bünyesinde olduğumuz Mardin STK Platformu ile beraber muhtaç İdlip halkı için yaptığımız yardım çağrısıyla 103 bin 170 TL değerinde bağış alınan Gıda, Battaniye, Giyim, Temizlik Ürünleri ve Çocuk Bezinden oluşan 2 tır ayni yardım malzemesini de sınırın diğer tarafındaki muhtaç İdlip’lilere dağıttık” ifadelerini kullandı.

Akman, bu itibarla Mart ayında toplamda ulaştığımız 170 aileye yapılan 11 bin 400 TL ile beraber 114 bin 570 TL değerinde yardım yaptıklarına dikkat çekti.

Yardımlarından dolayı hayırseverlere teşekkür eden Akman, “Milletimizin bu zor gününde yeni koronavirüs salgını nedeniyle, halkımız evde kalmaya devam etsin, salgının önünü almak için alınan tedbir ve kısıtlamalara muhakkak azami dikkat etsin. Belayı, hastalığı, musibetleri def etmek için bu mübarek üç aylarda zenginlerimiz-hayırseverlerimiz paylaşmayı unutmasın;  yetimleri, muhtaçları, evinden çıkamayan ve tek başına yaşayan 65 yaş üstü yaşlıları, işini kaybetmişleri, salgın nedeniyle ekonomik sıkıntı çekenleri gözetmeyi unutmasın. Tekrar altını çizerek belirteyim ki, üç aylar milletimizin yaşadığı bu zor günler bizi her zamandan daha çok paylaşmaya, yardımlaşmaya, vefaya, birbirine sahip çıkmaya ve dayanışmaya mecbur kılmaktadır” şeklinde konuştu.

Mardin Medya

mardin umut kervanı artuklu yeşilli idlip yardım mart
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?