Hacı Suphiye Bölünmez İHO’dan örnek uygulama

Eğitime ara verilmesini bir fırsata dönüştüren Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu yönetimi ve öğretmenleri tarafından öğrencilerine yönelik takdir edilecek bir çalışmaya imza atıldı.

Hacı Suphiye Bölünmez İHO’dan örnek uygulama
Bu içerik 731 kez okundu.

Çin’in Vuhan kentinden dünyaya yayılan corona virüs sebebiyle zor günler geçiren ülkemizde eğitime ara verilmesini bir fırsata dönüştüren Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu yönetimi ve öğretmenleri tarafından öğrencilerine yönelik takdir edilecek bir çalışmaya imza atıldı.

Uygulamayla ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Şeyhmus Demir, “Ülkece zor günler geçirdiğimiz şu süreçte istedik ki, öğrencilerimiz #evdekal prensibi bağlamında evde sıkılmalarının önüne geçmek, bir nebze olsun onları eğlendirmek, eğlendirirken de yeni bilgiler, tecrübeler, heyecanlar katmak adına değişik dallarda dijital ortamda İnternet bağlantısı ile uzaktan yakınlaşmak istedik. Bu amaçla bazı turnuvalar ve yarışmalar düzenliyoruz. İlk turnuvamız, Akıl ve Zeka oyunları kapsamında Reversi Oyununu geçen gün çevrim içi olarak gerçekleştirdik” dedi.

Tüm İlçedeki öğrencileri kapsayacak bir yarışma düzenlediklerini belirten Demir, “'Kahoot' adındaki uygulama sayesinde önceden belirlediğimiz ve duyurusunu yaptığımız tarih ve saatte bir 'game pin'i (kodu) paylaştık. Tabi sistemin nasıl işleyeceğini,' Kahoot' uygulamasının nasıl kullanılacağı hakkında bilgilendirici ve öğretici bir video da çekip sosyal medya hesaplarımızda paylaştık. Bu kodu siteme giren öğrencilerimize; mantık, sayısal muhakeme, sözel beceri, dikkat, motivasyon, algılama, mantık, akıl yürütme gibi birçok farklı beceri kategorilerini kapsayacak şekilde 15 soru sorduk ve bu soruların cevaplanması için belirli bir süre verdik. Bu süre sonunda önceden bilgilendirmesini yaptığımız yarışma şartnamesine uygun yarışan öğrencilerimizden ilk 3 dereceyi ilan ettik. Ve böylelikle kendilerine vaat ettiğimiz ödülleri de kazanmış oldular” ifadelerini kullandı.

Her başarılı çalışmada olduğu gibi bunun da bir ekip işi olduğuna dikkat çeken Demir, “Bu yoğun ve yorucu süreçte sorunların tanzimi, yazımı sisteme aktarımı, afişi, duyurusu vb. tüm teknik ve sosyal çalışmalarda başta Fen Bilimleri Öğretmenimiz Murat Akbaş'a, ayrıca emeği geçen diğer tüm ekip arkadaşlarına kocaman bir teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Biz de Mardin Medya olarak bu güzel uygulamaya imza atan başta Okul Müdürü Şeyhmus Demir olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Mardin Medya

mardin hacı suphiye bölünmez imam hatip ortaokulu mardin yarışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR