Corona virüse dair iyi haberler

Dünyanın her tarafından Corona virüse dair endişe verici haberler peş peşe geliyor. Öyle ki insanlar bu haberlerden ötürü kimileri depresyona bile girebiliyor. Ancak size iyi haberlerimiz var. Bazen bardağın dolu tarafına bakmak gerekir.

Corona virüse dair iyi haberler
Bu içerik 462 kez okundu.

Tabi iyi haberlerimize geçmeden önce, birkaç uyarımız var. Bu iyi haberleri sunarken, amacımız, corona virüs hastalığını ve tehlikesini küçümsemediğimizi veya hafife almadığımızı bir kere daha teyit etmek isteriz. Bunun yanında yetkililerin corona virüs tehlikesine karşı aldıkları önlemlere, uyarı ve kurallara da uymanızı hararetle tavsiye ederiz.

Bu haberimizde corona virüse dair 13 iyi haber vereceğiz:

1-Yapılan değerlendirmeler, corona virüsün bulaştığı insanların yüzde 99’unun iyileşeceğini, hatta bazı insanlarda semptomların gelişmeyeceğini gösteriyor.

2-Binlerce kişi ölmesine karşın, toplam ölüm oranı yüzde bir hatta daha aşağısına ulaşıyor. Bu da yüzde on bir ölüm oranına sahip olan SARS veya yüzde doksan ölüm oranına sahip olan Ebola’ya göre çok daha azdır.

Tabi bu ölüm oranları kişilerin durumlarına göre değişiklik göstermesine karşın, toplamda yüzde bir oranındadır.

Örneğin, İspanya Sağlık Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre, yaşları 70 ila 79 arasında olanlarda corona virüsten ölme ihtimali yüzde 5, yaşları 60 ila 69 arasında olanların yüzde 2,16, kırk yaş aralığındaki kişilerde ise yüzde 0,3’tür.

3-Çocukların virüs kapmasının daha az olduğu ve hastalığı da daha hafif geçirdiği ortaya çıktı.

4-Bütün dünya tehlikenin farkına vardı. Bu yüzden devletler iyi ve kesin bir şekilde onunla mücadele ediyorlar.

5-Bilimadamları corona virüsün insan hücrelerini nasıl parçaladığını anladılar. Bu da ilaçların geliştirilmesinde büyük rol oynayacaktır.

6-Devletler corona virüsün aşısını bulmak için birbirleriyle yarışıyorlar.

7-Johns Hopkins Üniversitesi'nden Araştırmacı Arturo Casadevale’e göre, corona virüs hastalarından virüs karşıtı şeyler alınmış ve tehlike altındaki şahısların korunmasında kullanılmıştır.

8-İçlerinde Profesör Katherine Kidzerska’ın da olduğu Avusturalyalı araştırmacılar corona virüs için iki ilaç denediler. Araştırmacılar bağışıklık sisteminin corona virüsle nasıl mücadele ettiğini belirlediklerini söylüyorlar. Araştırma Nature Medicine Dergisi’nde yayınlandı.

9- Çin'deki Wuhan ve Shenzhen’de klinik denemelerden sonra Corona virüs tedavisinde başarılı olan favipiravir isimli bir Japon ilacı ortaya çıktı.

10- Alman Corvac Şirketi Başkan Vekili Franz Farner Hass, yaptığı açıklamada, corona virüs bulaşan hastaların önümüzdeki sonbaharda aşıya kavuşabileceğini belirtti.

11-Çin, corona virüs aşısı için beş seçeneği deniyor. Yapılan açıklamaya göre, Nisan ayında aşının hazır olabileceği belirtildi.

12- Almanya’daki Tropikal Tıp Enstitüsü, sıtmaya karşı kullanılan Klorokin ilacını insanlarda kullanmayı planlıyor. Enstitünün Müdürü Peter Kremsner, yaptığı açıklamada, Klorokin ilacının corona virüse karşı kullanılabileceğini belirtti. Çin ve İtalya’da birçok corona virüs hastasının bu ilaçla tedavi edildiğine dikkat çekti. Aynı şekilde Fransa’da da Klorokin ilacının kullanılmasına izin verildi.

13-Merkezi Amerika’da bulunan "Glyad" Şirketi tarafından üretilen anti-viral ilaç "Remisdiver", Asya’daki klinik test aşamalarının sonuna geldi. Cinli doktorlar da bu ilacın corona virüse karşı etkili olduğunu söylüyorlar.

Mardin Medya

corona virüs sağlık ilaç iyi haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?