Mardinli Hayırseverlerin Yardımları İdlib'e Ulaştırıldı

Mardin Umut Kervanının da bünyesinde olduğu Mardin STK Platformu tarafından toplanan yardımlar Umut Kervanı tarafından İdlib'e ulaştırıldı.

Mardinli Hayırseverlerin Yardımları İdlib'e Ulaştırıldı
Bu içerik 649 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

11 Şubat 2020'de yaptığı basın açıklamasıyla mağdur ve muhtaç İdlib için yardım çağrısında bulunan Mardin STK Platformu yoğun bir çalışmaya girmişti. Hayırseverler ve milli eğitim başta olmak üzere resmi kurumlar da  topladıkları ayni ve nakdi yardımları Mardin STK Platformunun yardım toplama merkezleri olan Artuklu'da Sadık Yay Camii civarındaki  merkeze, Mardin Umut Kervanı'na ve Kızıltepe' de de Kızılay Şubesine teslim etmekle en üst seviyede yardım çağrısına cevap verdiler.

Yardım toplama merkezlerinde bağış alınan yüzlerce giyim, gıda kolisi ve yüzlerce battaniye bir tıra yüklenmek suretiyle 7 Mart 2020'de Mardin STK Platformu tarafından yapılan basın açıklamasının ardından dualar eşliğinde Mardin'den yola çıkarılmıştı.

Yardımların muhtaçlara ulaştırılmasıyla ilgili açıklama yapan, Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, "Allah'a hamdolsun ki, Mardin Umut Kervanı olarak bünyesinde olduğumuz Mardin STK Platformunun İdlib için topladığı yardımları  Mardin Umut Kervanı olarak sınırın diğer tarafındaki yerinden, yurdundan edilmiş mağdur ve muhtaç İdliblilere ulaştırdık" dedi.

Devam eden çalışmalarla ilgili de bilgi veren Akman, "Rabbim nasip ederse 14 Mart 2020'de de Mardin STK Platformu olarak İdlibli muhtaçlara ulaştırılmak üzere giyim ve gıdadan oluşan bir yardım tırını daha yola çıkaracağız" şeklinde konuştu.

Yardımda bulunanlara da teşekkür eden Akman, "Mardin STK Platformu'nun bir bileşeni olarak yardım çağrısına göstermiş oldukları ilgiden dolayı hayırsever halkımıza ve milli eğitim camiası başta olmak üzere destek veren özel ve resmi tüm kurumlarımıza teşekkür ediyoruz. Rabbim kabul etsin" ifadelerini kullandı.

Hayırseverleri yardıma devam etmeye davet eden Akman, " 14 Mart 2020'de yola çıkaracağımız diğer yardım tırı için de yardım bağışlarınızı bir an önce Mardin STK Platformu'nun Yardım Toplama Merkezlerimize teslim etmeniz makbule geçecektir inşallah" dedi.

mardinmedya.net

mardin umut kervanı stk platformu idlib yardımlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Melek     0000-00-00 S.aleyküm harika bi kurum Umut kervanı Rabbim sizleri korusun inşallah
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gençliğin İmanını Kim Koruyacak?
Gençliğin İmanını Kim Koruyacak?
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK