Gözlerini çocuklarımıza diktiler

AB ülkeleri, Türkiye Yunanistan sınırındaki göçmen krizine kısmi çözüm bulma iddiasıyla gözlerini göçmenlerin çocuklarına dikti...

Gözlerini çocuklarımıza diktiler
Bu içerik 392 kez okundu.

AB ülkeleri, Türkiye Yunanistan sınırındaki göçmen krizine kısmi çözüm bulma iddiasıyla gözlerini göçmenlerin çocuklarına dikti... Almanya'da Merkel yönetimindeki koalisyon hükümeti, yunan adalarında yaşayan 14 yaşın altındaki çocukları ülkeye alma yönünde karar aldı.

Ab ülkeleri, Türkiye Yunanistan sınırındaki göçmen krizine kısmi çözüm bulma iddiasıyla gözlerini göçmenlerin çocuklarına dikti...

Almanya'da Başbakan Angela Merkel'in partisi Hristiyan Demokrat Birlik ile Sosyal Demokrat Parti SPD'nin oluşturduğu koalisyon hükümeti, göçmen krizinde Yunanistan’a sözde destek olmak amacıyla adalarda yaşayan 14 yaş altı 1000 ile 1500 arasındaki çocuğu ülkeye kabul etme yönünde karar aldı.

Kararda Avrupa Birliği’nde (AB) "gönüllüler koalisyonu" oluşturulmak istendiği, bu kapsamda Almanya’nın belirli sayıda çocuğu kabul edebileceği vurgulandı.

Söz konusu çocukların 14 yaşından küçük refakatsiz olanlar arasından seçileceğinin altı çizildi.

Almanya kız çocuklara öncelik vereceğini de belirtti.

Almanya, diğer AB üyesi ülkelere de bu konuda çağrı yaptı.

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Annegret Kramp-Karrenbauer, Fransa’dan da böyle bir işaret aldıklarını söyledi.

Yanında anne babası olmayan göçmen çocukları kabul etmeye yönelik ilk açıklama Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic'ten gelmişti.

Plenkovic, katıldığı Hırvat birliği mitinginde 'Hırvatistan, Yunanistan’dan mülteci çocukları almaya hazır' açıklamasında bulundu.

Açıklamada, çocukların ailelerinin kabul edilmeyeceği belirtildi.

Peki, kapılarını mültecilere kapatan ve onlara insanlık dışı muamelede bulunan Avrupa ülkeleri neden yalnızca 14 yaş altı çocukları, özellikle de kız çocuklarını istiyor?..

Temel amaç asimilasyon…

Müslüman çocukları, Hristiyan geleneklerine göre yetiştirilerek asimilasyona tabi tutulacak ve kendi köklerinden koparılacaklar.

Şayet meseleye insani kaygılarla yaklaşılmış olsa, her şeyden önce bu çocukların annesiz ve babasız kalmasına yol açan işgallerin ve çatışmaların sonlandırılmasına yönelik bir yaklaşım benimsenirdi.

Ayrıca bilindiği üzere resmi rakamlara göre sadece Almanya’da 15 bin civarında mülteci çocuk kayıp durumda. Bütün bir Avrupa’da ise 100 binin üzerinde mülteci çocuk kayıp durumda. Kaybolan bu çocukların akıbetleri bilinmiyor. Kayıp çocukların çok büyük bir olasılıkla organ ve fuhuş mafyasının pençesine düştüğü belirtiliyor. Yine çocukların bir kısmı da misyonerlik faaliyetlerinin hedefi oldu.

Bugün de benzer sonuçlar doğuracak bir süreç işletilmek isteniyor…

Tabi ki bu durum karşısında kendi çocuklarına sahip çıkmayan ve çocuklarının organ ve fuhuş mafyasının eline düşmesine seyirci kalan İslam ülkelerinin de batıyı eleştirmesi samimi bir yaklaşım olarak değerlendirilemez. Her şeyden önce ümmetin yetim ve öksüz çocuklarına yine ümmetin sahip çıkması gerekir.

Kaynak: Rehber TV

mülteciler avrupa birliği yunanistan almanya hırvatistan çocuklar islam birliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?