Türkiye’de ailelerin çoğu yoksul

Memur-Sen tarafından her ay düzenli olarak yapılan “açlık-yoksulluk” araştırmasına göre, Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2.453 TL, yoksulluk sınırı ise 6.944 TL olarak belirlendi.

Türkiye’de ailelerin çoğu yoksul
Bu içerik 375 kez okundu.

Yoksulluk sınırı belli oldu… Memur-Sen tarafından her ay düzenli olarak yapılan “açlık-yoksulluk” araştırmasına göre, Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2.453 TL, yoksulluk sınırı ise 6.944 TL olarak belirlendi. Rakamlar, Türkiye’de ailelerin çoğunun yoksul olduğuna işaret etti.

Ekonomide durum iyi değil…

Zamlar ve artan vergiler geçim sıkıntısını derinleştiriyor.

Memur-sen konfederasyonu tarafından her ay düzenli olarak yapılan açlık-yoksulluk araştırmasına göre şubat ayında Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2.453 TL, yoksulluk sınırı ise 6.944 TL olarak tespit edildi.

Rakamların yine asgari ücretin çok sütünde olduğu görüldü.

Yapılan araştırmaya göre şubat ayında ocak ayına göre gıda madde fiyatlarında ortalama yüzde 4,66’lık bir artış yaşandı.

Aydınlanma madde fiyatında ise şubat ayında ocak ayına göre herhangi bir değişim gözlemlenmedi. Şubat ayında ocak ayına göre ısınma madde fiyatlarında ortalama yüzde 0,1’lik bir artış gözlenirken; şubat ayında ocak ayına göre barınma madde fiyatlarında yüzde 1,18’lik bir artış oldu.

Şubat ayında ocak ayına göre giyim fiyatlarında ise ortalama yüzde 3,92’lik bir düşüş gözlendi.

Şubat ayında ocak ayına göre sağlık madde fiyatlarında ortalama değişim yüzde 1,83’lük bir artış olarak gözlenirken, en göze çarpan değişimlerin yüzde 3,63 artışla ilaçlar, yüzde 3,12 artışla diş dolgu ücreti fiyatlarında olduğu gözlendi. Ulaşım madde fiyatlarında yüzde 1,13’lük bir artış olduğu belirlendi.

Ocak ayına göre en göze çarpan değişimlerin yüzde 8,65 artışla köprü geçiş ücreti, yüzde 7,62 artışla metro ücreti fiyatlarında olduğu gözlendi.

memur sen yoksulluk sınırı türkiye aileler açlık sınırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?