Tarihte bugün neler oldu

İşte 9 Mart'ta meydana gelen önemli tarihi olaylar...

Tarihte bugün neler oldu
Bu içerik 340 kez okundu.

1814: Viyana Kongresi toplandı. Viyana Kongresi, Napolyon Savaşları sonunda Fransız Orduları’nın Koalisyon Orduları tarafından tümüyle yenilgiye uğratılmasının ardından, Avrupa’daki sınırları ve güçler dengesini yeniden belirlemeye yönelik kararlar almak üzere toplanmış olan kongredir.

1923: Sovyet lideri Lenin, geçirdiği felç sonucunda konuşma yeteneğini kaybetti.

1980: Genelkurmay başkanı Kenan Evren, Cumhurbaşkanlığına aday olacağı söylentilerini yalanladı. Evren, her ne kadar yalanlasa da 2 yıl sonra halka zorla kabul ettirilen 82 Anayasasına eklenen madde ile kendini cumhurbaşkanı yaptı.

1992: Siyonist işgalcilerin sözde başbakanlarından Menahem Begin öldü. Enver Sedat'ın İslam Ümmetine ve Filistin Davasına ihanet ettiği anlaşmayı Siyonistler adına Menahem Begin imzalamıştı. Sözde Nobel Barış Ödülünü 1978'de Enver Sedat ile beraber aldılar. Enver Sedat, Menahem Begin’nin direktifleri ile İslam Ümmetine ve Filistin Davasına ihanet ederek Siyonistlerin varlığını tanıdı. Böylece ilk kez bir Arap devleti, Siyonistleri tanımış oldu.

2000: Güney Kore'de saatlerce bilgisayarın önünden kalkmayan 37 yaşındaki Kim Kwang-Su, aşırı yorgunluk ve stresten öldü

2003: Siirt'te yapılan milletvekili yenileme seçimlerinde üç milletvekilliğini alan, iktidardaki AK Parti'nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da parlamentoya girdi.

tarih tarihte bugün ne oldu 9 mart tarihi olaylar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)