Heniyye’den Hamaney’e taziye

Hamas Siyasi Birim Lideri İsmail Heniyye, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden Büyükelçi Hüseyin Şeyhülislam’ın vefatı dolayısıyla İran Dini Lideri Seyyid Ali Hamaney’e taziye mesajını iletti.

Heniyye’den Hamaney’e taziye
Bu içerik 526 kez okundu.

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) Siyasi Birim Lideri İsmail Heniyye, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden Filistin Direnişini Destekleme Konseyi Başkanı, Dışişleri Bakanı Müsteşarı ve Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu Uluslararası İlişkiler Başkanı olan Büyükelçi Hüseyin Şeyhülislam’ın vefatı dolayısıyla İran Dini Lideri Seyyid Ali Hamaney’e taziye mesajını iletti.

Heniyye, taziye mesajında, “Hamas liderliği olarak, Şeyhülislam’ın vefatını büyük bir hüzün ve Allah’ın kaza ve kaderini de büyük bir kabul ve teslimiyetle karşıladık. Allah’tan onu mağfiret ve merhametine gark etmesini, cennetinde ağırlamasını, ailesine, kardeşlerine ve sevdiklerine de ardından hayırlar vermesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Heniyye, mesajında, merhum Şeyhülislam’ın, Filistin halkına ve direnişine büyük katkılarda bulunduğunu ve ümmetin farklı grupları arasında yakınlığın meydana gelmesi için büyük rol oynadığını vurguladı.

mardinmedya.net

iran filistin ismail heniyye ali hamaney hüseyin şeyhülislam koronvirüs taziye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR