Afrikalı çocukların yüzü güldü

Avrupa Yetim Eli, çocukların yüzünü güldürdü.

Afrikalı çocukların yüzü güldü
Bu içerik 341 kez okundu.

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Afrika ülkelerinden Uganda’da aralarında yetim ve öksüz çocuklarında bulunduğu yüzlerce çocuğa giyim, ayakkabı ve kırtasiye yardımında bulundu.

Türkiye'den 7 bin 500 kilometre uzaklıkta bulunan Afrika kıtasının doğu kesiminde yer alan Uganda’da yardım çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim Eli, binlerce mağdura umut oluyor. 

Uganda'nın en ücra şehir ve köylerinde yardım çalışmaları ile mağdurların yüzlerini güldüren Avrupa Yetim Eli, Kamuli şehrine 120 kilometre uzaklıkta bulunan Bukabula Köyünde yüzlerce çocuğa giyim, ayakkabı ve kırtasiye yardımında bulundu.

Avrupa Yetim Eli heyetine yoğun ilgi gösteren halk, aldıkları yardımlardan dolayı heyete teşekkür etti.

Yaptıkları yardım çalışmasıyla ilgili İLKHA'ya konuşan Avrupa Yetim Eli Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Afrika'daki yoksulluğun ancak eğitimle önleneceğini ve eğitim projelerini desteklemeye devam edeceklerini söyledi: “Avrupa Yetim Eli olarak Uganda'daki yardım programımız devam ediyor. Program dahilinde öğrencilere kırtasiye, ayakkabı ve giyim yardımında bulunuyoruz. Özellikle kırtasiye yardımı Afrika'da çok önemlidir. Çünkü bu öğrenciler yarının aydını ve eğitimli insanıdır. Kırtasiye yardımıyla eğitim görecek ve okuyacak bu çocuklar, insanlığa da faydalı olacaklardır.”

Ateş, hayırseverlere de çağrıda bulundu: “Bir kalem veya silgi dahi olsa Afrika'daki bu yetim ve mağdur öğrencilere yardım edin.' Bizler hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz, Rabbim kabul etsin.”

Yardımların dağıtım törenine katılan bölgenin Kanaat Önderi Şeyh Bangazi ise, yapılan yardımlar nedeniyle hem Avrupa Yetim Eli'ne hem de hayırseverlere teşekkür etti.

avrupa yetim eli afrika uganda hüseyin ateş yardım çocuklar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?