Hindistan’da katliam sürüyor

Hindistan’da Müslümanları kapsam dışı bırakan vatandaşlık yasasını protestolar devam ediyor…

Hindistan’da katliam sürüyor
Bu içerik 391 kez okundu.

Hindistan’da Müslümanları kapsam dışı bırakan vatandaşlık yasasını protestolar devam ediyor… Polis ve Hindu çetelerin barbarca saldırıları da tepkilere rağmen sürüyor. Protestolarda şu ana kadar hayatını kaybedenlerin sayısı 73'e yükseldi.

Hindistan’da Müslümanlara yönelik saldırılar sürüyor…

Polis ve ırkçı Budist çetelerin vatandaşlık yasasını protesto edenlere yönelik saldırılarında bilanço her geçen gün artıyor…

"Vatandaşlık Yasası"na karşı Yeni Delhi’deki protestolarda geçen haftadan bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 47’ye yükseldi.

Hindistan'da, 6 inanç grubuna vatandaşlık yolunu açan, ancak aynı durumdaki Müslüman göçmenleri kapsam dışı bırakacak şekilde değiştirilen "Vatandaşlık Yasası"na karşı başkent Yeni Delhi’deki protestolarda, şu ana kadar 903 kişi de gözaltına alındı.

Ülkedeki muhalefet liderleri, olayları nedeniyle İçişleri Bakanı Amit Şah’ın istifasını talep etti ve meclis oturumlarına katılmama kararı aldı.

Diğer yandan parlamentonun alt ve üst kanatları olan; halk meclisi ve eyaletler meclisindeki oturumlar, olaylar nedeniyle ertelendi.

Yeni Delhi’deki ve Meghalaya'daki sivil ölümlerle birlikte ülkede Aralık 2019'dan bu yana devam eden protestolarda hayatını kaybeden sivillerin sayısı 73'e yükseldi.

Yasa, dünyada en çok Müslüman nüfusa sahip 2'nci ülke olan Hindistan’da, 200 milyon Müslümanı ikinci sınıf vatandaş haline getirmek ve birçoğunu vatansız bırakmak için atılan bir adım olarak değerlendiriliyor.

hindistan keşmir müslümanlar vatandaşlık yasası hindu katliamı ve vahşeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
İŞE DERİCESİNE SARILMAK DEYİMİ VE HİKÂYESi
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR
ALMAYA ALMAYA NE GÖLLER KURUR