Siyonistlerin zulmü devam ediyor

Gazze’deki himaye insan hakları merkezi, siyonistlerin, tarım arazilerine zehirli böcek ilaçları sıkarak çiftçilerin ürünlerini tehdit ettiğini belirtti.

Siyonistlerin zulmü devam ediyor
Bu içerik 277 kez okundu.

Siyonistlerin zulmü devam ediyor… Gazze’deki himaye insan hakları merkezi, siyonistlerin, tarım arazilerine zehirli böcek ilaçları sıkarak çiftçilerin ürünlerini tehdit ettiğini belirtti.

Siyonistler, Gazze’ye sıktığı böcek ilaçları ile tarım arazilerini ve Filistin ekonomisini tehdit ediyor.

Himaye İnsan Hakları Merkezi, "Gazze Şeridi’ndeki tarım arazilerine siyonistlerin böcek ilacı püskürtmesi ve etkilerine" ilişkin bir rapor yayımladı.

Raporda, böcek ilaçlarının çevreye ve insan sağlığına ciddi zarar verdiğine işaret edilerek, siyonistlerin, uyguladığı bu politikayla uluslararası hukuku ağır bir şekilde ihlal ettiği kaydedildi.

Siyonistlerin zehirli böcek ilaçlarıyla Filistin ekonomisine zarar vermek istediğine vurgu yapılan raporda, Birleşmiş Milletler kurumları ile sivil toplum kuruluşlarına, işgalcilerin yol açtığı zararın önüne geçilmesi ve bu konuda kapsamlı bir araştırma yapılması çağrısında bulunuldu.

Gazze'deki Tarım Bakanlığından ocak ayında yapılan yazılı açıklamada, 2 bin dönümden fazla arazinin siyonistlerin sıktığı böcek ilaçları nedeniyle zarar gördüğü ve 1,25 milyon doları aşan hasara yol açtığı bildirilmişti.

filistin gazze siyonist zulüm haşere ilacı tarım ekonomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?