Bu gece Regaip Kandili

İslam aleminde Recep, Şaban Ve Ramazan’ı kapsayan manevi yenilenme ve arınma mevsimi üç aylar başladı. Recep ayının ilk perşembe gününü cumaya bağlayan bu gece ise, Regaip Kandili idrak edilecek.

Bu gece Regaip Kandili
Bu içerik 355 kez okundu.

Bu gece, Müslümanlar için tövbe etmenin, affın ve manevi arınmanın habercisi olan rahmet ve mağfiret mevsimi üç aylara girdiğimizi müjdeleyen Regaip Kandili.

İslam dünyası için rahmeti ve bereketi bol üç ayların habercisi kabul edilen Regaip Kandili, bugün idrak edilecek.

Üç aylar, mübarek gün ve geceler, yüce Rabbimiz tarafından bizlere lütfedilen manevî diriliş ve yükseliş fırsatlarıdır. 

Üç ayların manevi iklimine girildiği müjdesini taşıyan Regaip Kandili de Cenab- Hakk' a yürekten yöneliş ve yakarışın, günahlardan arınmanın, nefsimizin yanıltıcı arzularından uzaklaşmanın imkanıdır.

Mübarek üç aylarda, Müslümanlara oruç tutma, Kur’an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi ibadetlere daha çok yönelmeleri tavsiye ediliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Regaip Kandili dolayısıyla camilerde çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Camilerdeki özel programlarda, Kur’an-ı Kerim ve mevlidler okutulacak.

Bu vesile ile Mardin Medya olarak Regaip Kandil’inizi tebrik eder, bu gecenin İslam aleminin birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederiz.

üç aylar recep şaban ramazan regaib kandili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gençliğin İmanını Kim Koruyacak?
Gençliğin İmanını Kim Koruyacak?
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK