İşgalcilerin vahşeti: El-Halil Katliamı

Siyonistlerin, Filistin’de gerçekleştirdiği El-Halil katliamının üzerinden 26 yıl geçti. 25 Şubat 1994'te Hz. İbrahim Camii’nde, sabah namazında gerçekleştirilen katliamda 67 Müslüman şehid edilmişti.

İşgalcilerin vahşeti: El-Halil Katliamı
Bu içerik 308 kez okundu.

Siyonistlerin, Filistin’de gerçekleştirdiği El-Halil katliamının üzerinden 26 yıl geçti. 25 Şubat 1994'te Hz. İbrahim Camii’nde, sabah namazında gerçekleştirilen katliamda 67 Müslüman şehid edilmişti. İşte bu katliam, hâlâ hafızalardaki tazeliğini koruyor.

25 Şubat 1994'ün ramazan ayında, işgalci siyonistler tarafından Filistin’in El-Halil kentinde büyük bir katliam gerçekleştirildi.

El-Halil’deki Hz. İbrahim Camii’nde sabah namazında gerçekleştirilen saldırıda 67 Müslüman şehid olmuş, yaklaşık 300 kişi de yaralanmıştı. İşte bu katliam hâlâ hafızalardaki tazeliğini koruyor. 

Siyonistler, Kudüs’ten sonra ikinci hedefleri olan peygamberler diyarı Filistin’in güzide şehirlerinden El-Halil kentindeki Hz. İbrahim Camii haremini istila edip orayı tamamıyla bir yahudi sinagoguna çevirmeyi amaçlıyordu.

Ramazan ayının 15'ine denk gelen cuma günü sabah namazının kılındığı esnada, camii şerife toplanan Müslümanlar, rablerine yönelmiş, huzur ve huşu içinde o'na rükû ve secde ederlerken, kurşun yağmuruna tutuldular.

İşgalci siyonistlerin kinlerini saçtığı o kurşunlar, rablerinin önünde eğilmiş olan Müslümanların temiz bedenlerini hedef almıştı… O gün yaşanan bu katliama dünya sessiz kalmıştı.

Siyonist vahşet, işgalciler tarafından dünya kamuoyuna, Barush Goldstien adındaki akli dengesi yerinde olmayan aşırı dinci bir yahudi tarafından işlenen cinayet olarak lanse edildi.

Oysa katliamı, aklı dengesi bozuk bir siyonist canavarın tek başına yapmadığı, görgü tanıklarının ifadesinden de anlaşılıyordu. O gün katliama şahit olan bir görgü tanığı sonraki günlerde olayı şöyle aktarıyordu:

"Biz birinci rekâtı kılarken yahudilerden, asker elbisesi giyinmiş bir kişi yanımıza girdi. Kulaklarında kulaklık vardı. Bu kişi üzerimize ateş etmeye başladı. Silahının şarjörü boşaldıkça yanındaki ikinci kişi dolduruyordu. Ben sabah namazlarına gelmeyi adet edinmişimdir. Başka zamanlar her gün o vakitte burada siyonist rejimin 30-40 askeri bulunurdu. Ama o gün sadece dış kapıda 7 asker vardı. Sürekli 7 veya 8 askerin beklediği iç kapıda ise hiç kimse yoktu. Saldırgan üzerimize ateş etmeye başlayınca dışardaki askerler içeri girip bizim üzerimize göz yaşartıcı bomba atmaya başladılar…"

Sadece camide gerçekleştirilen saldırıyla sınırlı kalmayan katliamda, yaralı olan Müslümanlara dışardan yardım yapılması da engellenmişti.

Hastaneye kaldırılan yaralılara da siyonistler tarafından ateş açıldığı olayın görgü tanıkları ve hastaları hastaneye taşıyanlar tarafından dile getirilmişti.

O kara günün yıldönümünde, El-Halil şehidlerine bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz…

filistin el halil katliam hz. ibrahim camii siyonist işgalci vahşet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)