Mardin Umut Kervanı Ocak ayında onlarca aileye ulaştı

Mardin’in Artuklu ve Yeşilli İlçe merkezlerinde ve köylerde de yaptığı insani yardım faaliyetleriyle adından söz ettiren Mardin Umut Kervanı, Ocak ayı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Mardin Umut Kervanı Ocak ayında onlarca aileye ulaştı
Bu içerik 966 kez okundu.

 

Mardin'de muhtaçlara yönelik yaptığı çalışmalarla dikkat çeken ve hayırseverlerle muhtaçlar arasında bir köprü görevi gören Mardin Umut Kervanı, ocak ayı içerisinde muhtaçlara yönelik toplam 13 bin 240 lira yardım yapıldığını açıkladı.

Ocak ayı içerisinde yapılan yardımlarla ilgili açıklamada bulunan Mardin Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Hadi Çakar, Artuklu merkez mahallelerinde, Kabala, Ortaköy ve Yeşilli merkez mahallelerinde ikamet eden 9'u yerli, 62'si mülteci aileye toplamda 6 bin 390 TL değerinde gıda yardımı, 15 yerli aileye 2 bin 250 TL değerinde ev eşyası yardımı, 6 yerli aileye 300 TL değerinde elektrikli soba yardımı ve 4 yerli aile ile 9 mülteci aileye toplamda 4 bin 300 TL değerinde giyim yardımı yapıldığını belirtti.

Çakar, ocak ayı itibariyle toplamda 135 aileye 13 bin 240 TL değerinde yardım yapıldığını ifade etti.

Katkılarından dolayı hayırseverlere teşekkür eden Çakar, mağdur ve muhtaç ailelere daha fazla ulaşma adına hayırseverlerden destek ve katkılarını esirgememeleri çağrısında bulundu.mardinmedya

mardin umut kervanı ocak ayı raporu yardım muhtaçlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)