Depremzedelere insani yardım

Midyat Belediyesi öncülüğünde "Elazığ Geçmiş Olsun Midyat Halkı Yanında" sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan giyim, barınma, ısınma ve muhtelif ev eşyalarının bulunduğu bir TIR yardım malzemesi yapılan törenle Elazığ’a depremzedele

Depremzedelere insani yardım
Bu içerik 318 kez okundu.

Midyat Belediyesi öncülüğünde "Elazığ Geçmiş Olsun Midyat Halkı Yanında" sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan giyim, barınma, ısınma ve muhtelif ev eşyalarının bulunduğu bir TIR yardım malzemesi yapılan törenle Elazığ’a depremzedelere ulaştırılmak üzere gönderildi. Yardımlar, bir nakliye şirketi tarafından ücretsiz olarak ulaştırılacak.

Depremzedeler için toplanan yardımla düzenlenen törenle, bir nakliye şirketi tarafından ücretsiz olarak ulaştırılacak.

Törende konuşan Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifa dileklerini ileterek, destek sağlayan herkese teşekkür etti.

Midyat İlçe Kaymakamı Tekin Dundar da depremlerin Allah’ın bir takdiri olduğunu, yaraları sarmak ve acıları paylaşmanın da bir vazife olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

"Afetler Allah’tan gelen olaylar onlara biz ancak önlem alabiliriz. Bu tür yıkıcı depremler olduğu zamanda milletimiz Allah razı olsun 81 vilayet Türkiye’nin dört bir yanında dayanışma içerisinde bu yaraları sarmaya gayret ediyor. Bugün de Midyat halkımız, Kaymakamlığımız ve Belediyemiz öncülüğünde bir dayanışma örneği göstererek bu yaraları sarmaya gayret ediyoruz. Bizler tabi ki bu ülkenin vatandaşıyız. Midyatlı kardeşlerimiz de konuda bu dayanışmadan geri durmadılar. Burada herkes kendi imkânları ölçüsünde kurumlarımız ayni olarak yardımlarını bugün gönderiyorlar. Bundan sonra da ülkenin hangi noktasında olursa olsun bu tür afetlerde, bu tür musibetlerde hep beraber bir arada dayanışarak inşallah acılarımızı en hafife indirmeye çalışacağız."

Midyat Kent Konseyi Başkanı Zeyni Bedir ise “Midyat Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin’in öncülüğünde halkımızın destekleriyle içerisinde giyim, battaniye, soba gibi malzemelerinin olduğu bir TIR yardım gönderiyoruz. Allah yardım edenlerin hayrını kabul etsin. Her zaman ihtiyaç halinde Elazığ’daki kardeşlerimize yardımcı olmaya devam edeceğiz.”dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik’in, depremde hayatını kaybedenler için yaptığı dua ile yardım TIR’ı yol çıktı. (Süleyman Tunç-İLKHA)

deprem elazığ malatya yardım midyat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)