Karne heyecanı

Mardin il genelinde eğitim gören 250 bin öğrenci, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının birinci yarısının sona ermesiyle karnelerini aldı.

Karne heyecanı
Bu içerik 405 kez okundu.

Karnelerini okuldan alan öğrenciler büyük heyecan yaşarken, ailelerine karnelerini gösterme yarışına girdiler. İlk kez karne alan minik öğrenciler, karnelerinin iyi olmasından dolayı mutlu olduklarını söylerken, büyükler ise tatili fırsat bilip daha çok çalışacaklarını ifade ettiler.

Öğrenciler duygularını paylaştı

Takdir belgesi alan 8'inci sınıf öğrencisi Aziz Erdem, "Karnem çok iyiydi, çok mutluyum. Arkadaşlarımdan, öğretmenlerimden ve okulumun bir süreliğine ayrılacağım için biraz üzülüyorum ama takdir aldığım için mutluyum. Tatilde İzmir'e dedemlerin yanına gideceğim." dedi.

Mercan Kızılkaya ise şunları söyledi:

"Çok çalıştım ve emeğimin karşılığını bugün aldım. İnşallah tüm öğrenciler başarılı olurlar. Tatilde gezip eğleneceğim ve tabi ki de test çözüp derslerime çalışacağım. En önemlisi de kitap okuyacağım." diye konuştu.

Öğrencilerden Süreyya Keskin de "Bu dönem teşekkür aldım ama ikinci dönem çok çalışıp takdir alacağım. Biraz daha başarılı olabilirim. Bu yüzden daha çok çalışacağım." dedi.

"İnternet ve telefon başından uzak bir tatil geçirsinler"

Öğrencilere karne dağıtan Adnan Menderes İlk ve Ortaokulu Müdürü Sattam Aydın, öğrencilerden özellikle telefon ve bilgisayar başından uzak bir tatil geçirmelerini istedi.

Aydın, "Önümüzdeki 15 günlük güzel bir tatil süresi var. Bu tatil süresince çocukların dinlenmelerini, aileleriyle bol bol vakit geçirmelerini, hayatın içinde biraz daha internet ve telefon başından uzaklaşarak eksikliklerini tamamlamalarını istiyoruz. Herkese iyi tatiller diliyorum." dedi.

İkinci dönem 3 Şubat Pazartesi günü başlıyor

15 günlük sömestr tatilinin ardından ikinci dönem 3 Şubat Pazartesi başlayacak. İkinci ara tatil ise 6-10 Nisan 2020'de olacak, 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran'da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek. (M. Salih Keskin-İLKHA)

mardin eğitim yarıyıl tatili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?