Öğrenci ve ailelere tatil ikazı

Mardin il genelinde eğitim gören 250 bin öğrenci, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının birinci yarısının sona ermesiyle karnelerini alarak 15 günlük tatil dönemine girdiler.

Öğrenci ve ailelere tatil ikazı
Bu içerik 407 kez okundu.

Okulların tatile girmesiyle birlikte uzman eğitimciler, öğrencilere ve ebeveynlere önemli tavsiyelerde bulunuyor. Tatilde ailelerin, öğrencilerini desteklemesi gerektiğine dikkat çeken eğitimciler, eksik derslerin bir program dâhilinde yapılması gerektiğini vurguluyor.

Çocuklarınızı başka çocuklarla kıyaslamayın!

Karne notu düşük olan öğrenciyi, karne notu yüksek olan bir öğrenciyle kıyaslamanın olumsuz sonuçlar doğuracağını vurgulayan eğitimciler, çocuğun eğlenceli zaman geçirmesi onun motivasyonunun artması için çok önemli olduğunu belirtiyor.

"Sınava girecek öğrenciler konularını tekrar etsinler"

Özcan Yıldız İmam Hatip Okulu Müdürü Uzman Öğretmen Tarık Yılmaz, öncelikle tüm öğrenci ve öğretmenlere hayırlı tatiller dileğinde bulunarak, şunu söyledi:

''Öğrencilerimiz, inşallah anne ve babalarıyla güzel ve kaliteli bir vakit geçirip dinlenirler. Öğrencilerimize özellikle şunu tavsiye ediyoruz: Sınava girecek 8'inci ve 12'nci sınıf öğrencilerimiz mutlaka konularını tekrar etsinler. Soru çözmeye devam etsinler.''

"Öğrenciler ibadetlerini aksatmasınlar"

Yılmaz, "Diğer öğrencilerimiz de spor yapsınlar, doğa yürüyüşleri yapsınlar ve özellikle kitap okusunlar. Ayrıca Şubat bitiminde Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından siyer yarışması yapılacak. Bu arada tatilde kitaplarını okuyup sınava hazırlansınlar. Hem öğrencilerimize hem de anne ve babalara şunu da söylemek istiyorum: Çocuklarımız hem kitap okusun, dinlensin hem de rica ediyoruz çocuklarımız ibadetlerini aksatmasın. Herkese iyi tatiller diliyorum." ifadelerini kullandı.

15 günlük sömestr tatilinin ardından ikinci dönem 3 Şubat Pazartesi günü başlayacak. İkinci ara tatil ise 6-10 Nisan 2020'de olacak. 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran'da tamamlanarak ve 11 haftalık yaz tatiline girilecek. (M. Salih Keskin-İLKHA)

mardin eğitim karne tatil uyarılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)