Hac kuralarına dair merak edilenler

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü, yarın çekilecek olan 2020 hac organizasyonu ve katsayılı kura sistemiyle ilgili merak edilenleri anlatan kısa videolar hazırladı.

Hac kuralarına dair merak edilenler
Bu içerik 409 kez okundu.

Başkanlığın sosyal medya hesaplarından yayınlanan videolarda, hac farizasını yerine getirmek için başvuru yapan hacı adaylarına katsayılı kura sistemi, kura çekimi, sonuçların nasıl öğrenileceği ve kesin kayıt için yapılacaklarla ilgili bilgiler verildi.

“Hac kurasına ilişkin merak edilenler” başlığıyla paylaşılan videolarda, ‘2020 yılında kaç kişi kuraya girecek?’ ‘Hac kontenjan sayısı neye göre belirleniyor?’ ‘Katsayılı kura sistemi nedir?’, ‘Hac kuralarında katsayı nasıl hesaplanıyor?’ ‘Kura sonuçları ne zaman ve nereden öğrenilecek?’, ‘Kesin kayıt belgeleri nereden ve ne zaman alınacak’ gibi hacı adaylarının merak ettikleri konular hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Yarın yapılacak 2020 yılı hac kura çekimi Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla 9 Ocak Perşembe günü saat 10.00’da Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu gerçekleştirilecek. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

hac hac kuraları diyanet dib
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?