Siyer Yarışması kayıtları sürüyor

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl Mevlid-i Nebi Haftasında düzenli olarak gerçekleştirilen Siyer Yarışmasının kayıtları devam ediyor.

Siyer Yarışması kayıtları sürüyor
Bu içerik 766 kez okundu.

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl Mevlid-i Nebi Haftasında içinde 7 Umrenin de olduğu her seviyede birçok ödülle beraber düzenli olarak gerçekleştirilen Siyer Yarışmasına dair Mardin Artuklu Koordinatörlüğü tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Peygamber Sevdalıları olarak Hz. Peygamberin daha iyi tanınması ve hayata rehber kılınması amacıyla “O'nu oku O'nu yaşa” temasıyla her sene yarışma düzenlendiği belirtilen açıklamada, “Bu yarışmayla hem Peygamber Efendimizi tanıyacağız, sünnetini yaşayacağız hem de bunun yanında yarışmada dereceye giren 7 kişiye Umre ödülünün yanı sıra binlerce hediye de vereceğiz. Yarışmada ayrıca yarışma kaydı esnasında yarışma kitabının arkasındaki barkotu girenler arasından yarışma komisyonu tarafından 3 yarışmacı arasında kura ile bir adet cumhuriyet altını, bir adet yarım altın ve bir adet çeyrek altın ödül verilecektir” denildi.

Siyer Yarışması kayıt ve tanıtım çalışmalarının bütün hızıyla devam ettiği vurgulanan açıklamada, “Şu ana kadar Artuklu ilçemizde Siyer Yarışması kayıtları 1200'lerin üstündedir. İnşallah beş bini aşmayı düşünüyoruz. Peygamber Efendimizin tanınması ve örnek alınması için bu çalışmayı yapmaktayız. Bu kapsamda Siyer Yarışmasının tanıtımı için bütün okullar ziyaret edildi ve gerekli bilgilendirmeler yapıldı” ifadeleri kullanıldı.

Özellikle siyer yarışmasına öğrencilerin ilgisi yüksek olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Halkımızı ve özellikle bütün öğrenci kardeşlerimizi bu hayır yarışına katılmalarını şiddetle tavsiye ve davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Siyer Yarışması kayıtlarının 17 Ocak 2020 gününe kadar devam edeceği, yarışmanın da 2 Şubat 2020 Pazar günü yapılacağına dikkat çekildi.mardinmedya.net

mardin peygamber sevdalıları vakfı siyer yarışması O'nu oku O'nu yaşa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gençliğin İmanını Kim Koruyacak?
Gençliğin İmanını Kim Koruyacak?
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK