Alanya’dan Mardin’e Kardeşlik Köprüsü

Antalya'nın Alanya ilçesinde faaliyet gösteren Alanya Dayanışma Platformu tarafından organize edilen gezi programı kapsamında lise öğrencileri Mardin’i tanıma fırsatı buldu.

Alanya’dan Mardin’e Kardeşlik Köprüsü
Bu içerik 950 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Mardin’de görev yapan öğretmen Burak Tekiner’in öncülüğünde Alanya Dayanışma Platformu (ALDAP) tarafından organize edilen gezi programı kapsamında 45 lise öğrencisi, Mardin’i gezme, görme ve insanlarıyla tanışma fırsatı buldu.

Kızıltepe ilçesini gezen öğrenciler burada Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İlçe Başkanı Sait Arslanhan ile beraber Molla Burhan Hedbi’nin medresesini ziyaret etti.

Molla Burhan Hedbi'yle beraber kahvaltıda bir araya gelen öğrenciler, burada medrese eğitim sistemi üzere hasbihal etti.

Kızıltepe’deki medrese ziyaretinin ardından Yukarı Mardin ve Dara’ya götürülen öğrenciler buradaki tarihi yerleri görme fırsatı buldu. Kasımiye Medresesi ve Zinciriye Medresesi gibi tarihi mekanlar ziyaret edildi.

Burak Tekiner’in ifadesiyle “Kardeşlik köprülerini inşa etmek üzere” Mardin Peygamber Sevdalıları derneği ziyaret edildi. Öğle yemeğini dernek yetkili ve gönüllüleriyle beraber yiyen öğrenciler, kardeşlik üzerine hasbihâl etti.

Ziyaretin hemen ardından konuşan Burak Tekiner, "İnsan bilmediğinin cahili, tanımadığının düşmanıdır. Tanış olmaya, kalplere dokunmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu şu günlerde, bu ziyaretlerin ehemmiyeti ortadadır. Mardin Peygamber Sevdalıları Derneğini ziyaretimiz esnasında daha iyi anladık ki, daha çok birbirimizi tanımaya ve beraber konuşmaya ihtiyacımız var. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere inat, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Çerkeziyle, Lazıyla birbirimizi tanıdıkça birbirimize daha sıkı sarılıyoruz. Biz sarıldıkça, İslam’ın güzelliğini daha çok hissediyoruz. Ne mutlu İslam’ın bu güzelliğini hissedebilenlere” şeklinde konuştu.

Çok iyi karşılandıklarını belirten öğrenciler de Alanya’ya beklediklerini söyledi.

Peygamber Sevdalıları Derneği tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Günün sonunda Anadolu Gençlik Derneği (AGD) merkezinde akşam yemeği yiyen öğrenciler, AGD Mardin Yönetim Kurulu Üyesi Halil İbrahim Yetim bir araya geldi.mardinmedya.net

mardin antalya alanya alanya dayanışma platformu kardeşlik köprüsü anadolu gençlik derneği peygamber sevdalıları derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?