Erdoğan Grup Toplantısında konuştu

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

Erdoğan Grup Toplantısında konuştu
Bu içerik 456 kez okundu.

 

Türkiye’nin, her meselesini diplomasiyle, diyalogla, karşılıklı nezakete ve anlayışa dayalı müzakereyle çözmeyi prensip edinmiş bir ülke olduğunu dile getiren Erdoğan,  “DEAŞ’ın en çok hedef aldığı ülkemizi bu örgütle irtibatlandırma için, FETÖ ve PKK dâhil her aracı kullanmaya çalıştılar. Biz cevabımızı en cahil insanların bile anlayabileceği açıklıkta, samimiyette verdik, veriyoruz. Terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadeleyi insan hakları meselesi hâline dönüştürmeye çalıştılar. Yine aynı nezaketle cevabımızı verdik”  dedi.

Türkiye'nin sığınmacılara yönelik yaptıklarına değinenErdoğan, “Türkiye 4 milyon sığınmacının yükünü tek başına omuzlarken, bu konuda dâhi ithamlarda bulunmaya yeltendiler. Yine duruşumuzu bozmadan cevaplarını verdik. Güney sınırlarımız boyunca önce DEAŞ, o olmayınca PKK-YPG eliyle bir terör koridoru oluşturma gayretlerini alenen yürütmeye başladılar. Müttefik dediğimiz ülkelerin bizim değil teröristlerin yanlarında yer almaları karşısında, artık kendi göbeğimizi kendimizin kesmesi gerektiğini gördük" ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin tek bir terörist kalmayana kadar mücadelesini sürdüreceğini vurgulayan Erdoğan, “Ülkemizde yaşayan Suriyelilerin evlerine gönüllü dönüşleri için gereken güvenliği, huzuru, altyapıyı kurana, gerekiyorsa bunun için yeni şehirler inşa edene kadar buradaki işimiz bitmeyecek. Amerika ve Rusya ile vardığımız mutabakatlara bağlıyız. Bir şartla… Muhataplarımızın da sözlerini yerine getirmeleri hâlinde bu geçerlidir. Her iki tarafta da belirlediğimiz güvenli bölge sınırları içinde hâlâ teröristlerin bulunduğunu biliyoruz” şeklinde konuştu.mardinmedya.net

cumhurbaşkanı erdoğan grup konuşması ak parti abd terör fetö ypg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)