Terör Raporuna tepki

Kabine toplantısından sonra yapılan yazılı açıklamada, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Terör Raporuna tepki gösterildi.

Terör Raporuna tepki
Bu içerik 303 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan kabine toplantısından sonra yayınlanan yazılı açıklamada, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Terör Raporunda YPG'nin yer verilmemesine tepki gösterildi.

Türkiye'nin tarihi boyunca farklı terör örgütlerinin hedefinde olduğunun belirtildiği açıklamada, "Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan 2018 Yılı Terör Raporu’nda, PKK terör örgütüne yer verilmesine rağmen, onun Suriye kolu olan YPG’den ve siyasi kolu PYD’den, aynı şekilde 15 Temmuz darbe girişiminin faili FETÖ’den söz edilmemektedir" denildi.

Terör örgütlerine karşı çifte standardın kabul edilemez olduğuna vurgu yapılan açıklamada, "Terörle mücadele gerekçesiyle dünyanın dört bir yanında faaliyet yürüten Amerika Birleşik Devletleri’nin, bu raporun ardından terörizm konusunda kimseye söyleyecek sözü kalmamıştır. Terör örgütleriyle aynı yatağa girenlerin akıbetinin, eninde sonunda o zehirli yılan tarafından ısırılmak olacağını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz" ifadelerine yer verildi.mardinmedya.net

cumuhrbaşkanlığı kabine toplantısı açıklma abd terör raporu pkk ypg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?