Diyanet beş yıldır hastanelerde

Hastanelerde görevlendirilecek personel için düzenlenen eğitim programının açılışında konuşan Erbaş, "Maneviyatı dışlayarak ve inancı yok sayarak huzurlu bir hayata kavuşmak mümkün değil” dedi.

Diyanet beş yıldır hastanelerde
Bu içerik 385 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hastanelerde görevlendirilecek personel için düzenlenen “Sağlık Tesislerinde Sunulan Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri 4. Dönem Eğitimi”nin açılış programına katıldı.

Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Erbaş, insanın ruh ve bedenden oluştuğunu ifade ederek, “İnsanın maddi yönünü manevi yönünden ayrı düşünemeyiz. Bedenimizi nasıl ayakta kalabilmesi için iyi bir şekilde gıdalarla beslemeye ihtiyacınız varsa ruhumuzu da mutlaka beslemeliyiz” dedi.

“Hastalarımıza şifa vericinin Allah olduğunu sık sık hatırlatacaksınız”

Zorlukları aşma ve hastalıklar ile başa çıkma konusunda en büyük imkanın inanç olduğunu ifade eden Erbaş, “İnsanların en çok Allah'ı düşündüğü, tefekkür ettiği, ona sarıldığı zamanlarda onların yanında olmak ve onlara rehberlik etmek oldukça önemlidir. Çaresiz kalmış bir güler yüze, bir duaya, bir teselliye muhtaç insanlarla beraber olacaksınız, onlara hizmet edeceksiniz. Bunun ibadet olduğu bilincini hiçbir zaman aklımızdan çıkartmayacağız. Hem hasta hem hasta yakınları hem hasta bakıcılar için zor, işte siz insanımızın bu en zor zamanlarında onlara yardımcı olacaksınız. Hastalarımıza şifa vericinin Allah olduğunu sık sık hatırlatacaksınız” şeklinde konuştu.

Programa Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak ve din görevileri katıldı.

Dört hafta sürecek eğitimde 64 farklı uzman ve akademisyen çocukluk döneminden yaşlılığa, krizlerden kayıplara kadar birçok farklı konuda eğitim verecek. Ayrıca beş yıla yakın bir süredir hastanelerde hizmet sunan personel de tecrübelerini aktaracak.

200 saat sürecek eğitimin sonunda başarılı olan personel, Sağlık Bakanlığının uygun gördüğü hastanelerde göreve başlayacak.mardinmedya.net

diyanet dib ali erbaş hastane eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?