Erbaş manevi danışmanlara buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı öğrenci yurtlarında yeni eğitim döneminde görevlendirilen manevi danışmanlarla bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İslam’ın hakikatleriyle gençliğin heyeca

Erbaş manevi danışmanlara buluştu
Bu içerik 418 kez okundu.

Manevi danışmanlar için KYK ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kızılcahamam’da düzenlenen eğitim seminerinde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, manevi danışmanların gençlerle ilgilenerek geleceği imar etme bakımından, din hizmetinin en önemli ve verimli alanında çalıştıklarını söyledi.

Özel bir alanda hizmet etmek için özel donanımların gerektiğini belirten Erbaş, “Gençliği tanımak, onların ilgi ve duygu dünyalarının farkında olmak, gençlerle iletişim dili, iletişim vasıtaları oluşturmak görevinizin en başta gelen özelliklerindendir” dedi.

“Peygamberimizin yanındaki gençlerle gençlerimizi tanıştıracaksınız”

Erbaş, konuşmasında, “Kur’an’daki gençlerin inancı ve ahlakıyla bu çağın gençlerini buluşturacaksınız. Onların örnekliğinden bugünkü gençlerin istifade etmesini sağlayacaksınız. Tabiki bu konuda öncelikle ve özellikle sizler rol model olacaksınız. Peygamberimizin yanındaki gençlerle gençlerimizi tanıştıracaksınız. Biliyoruz ki İslam’ın hakikatleriyle gençliğin heyecanı buluşursa dünya değişecektir. Özellikle ve öncelikle Peygamber Efendimizin gençlere yönelik davranışlarını, yaklaşımlarını, onlarla nasıl iletişim içerisinde olduğunu, onları nasıl eğitip yetiştirdiğini anlamak zorundayız. Bunu anlarsak gençlere yönelik bizim davranışlarımız, vermiş olduğumuz eğitimlerin daha nitelikli ve etkili olacağından hiçbir şüphe yoktur” ifadelerini kullandı.

“Peygamberimiz, hayatın tüm alanlarında gençlere önemli sorumluluklar vermiştir”

Hz. Peygamberin, gençlerle olan iletişimine dikkat çeken Erbaş, Hz. Peygamberin, gençlerde güven, sevgi, saygı, samimiyete dayalı bir iletişim içerisinde olduğunu, gençlerle kol kola hareket ederek onların gönül ve zihin dünyalarına rehberlik ettiğini, yaşanan hayatın tüm alanlarında gençleri istihdam edip onlara önemli sorumluluklar verdiğini dile getirdi.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde gerçekleştirilen seminere, 380 manevi danışman katıldı.mardinmedya.net

diyanet kyk manevi danışmanlar ali erbaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gençliğin İmanını Kim Koruyacak?
Gençliğin İmanını Kim Koruyacak?
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK