İDEV'den Çocuk Eğitimi semineri

İdeal Eğitim Vakfı (İDEV) Mardin Temsilciliği 'Çocuk Eğitimi' semineri düzenledi.

İDEV'den Çocuk Eğitimi semineri
Bu içerik 913 kez okundu.

Her ayın son haftasında düzenli olarak seminerler düzenleyen İdeal Eğitim Vakfı (İDEV) Mardin Temsilciliği Peygamber Sevdalıları Vakfıyla beraber Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyonu Konferans Salonunda 'Çocuk Eğitimi' ismiyle bir program düzenledi.

Sunuculuğunu Vedat Dal'ın yaptığı program, Abdurrahim Özgün Hocanın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan İdeal Eğitim Vakfı (İDEV) Mardin Temsilcisi Mücahit Önen, İdeal Eğitim Seminerlerinin bundan böyle Peygamber Sevdalıları Vakfıyla beraber her ayın son haftasında yapılacağını belirtti.

Seminerin ilk konuşmasını İttihadu'l Ulema Genel Başkan Yardımcısı Molla Beşir Şimşek yaptı.

İdeal eğitim seminerlerinin önemine değinen Şimşek, Allah'ın insanlara verdiği en önemli nimetlerden biri olan çocukların eğitimi ile ilgilenmek gerektiğini ve böylesi programlara katılmanın değerli olduğunu vurguladı.

Çocukların evliliğin asıl hikmeti ve meyvesi olduğunu belirten Şimşek, evliliğin semeresi olan çocukların kıymetini bilmek ve yetişmeleri için emek vermek gerektiğini, zira anne babanın ve toplumun dünya ve ahirete dair büyük hedef ve umutlarının çocuklar olduğunu söyledi.

Çocukların kapanmayan amel defterleri olduğunu vurgulayan Şimşek, "Böyle buyuruyor Efendimiz: 'İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i câriye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat.' Eğer salih bir evlat bırakmışsak, ahiretimiz için en büyük yatırımımızdır. Çocuklarımızın dünyasına verdiğimiz önem kadar ahiretlerine de önem vermeliyiz" dedi.

Seminerin ikinci konuşmasını Eğitimci M. Emin Sütçü yaptı.

Çocukların eğitiminin çok önemli olduğunun altını çizen Sütçü, çocukların emanet olduğunu ve nasıl temiz olarak verildilerse, temiz olarak teslim edilmesi gerektiğini belirtti.

Kur'an'da çocuk eğitimi ile ilgili kaidelerin varolduğunu belirten Sütçü, Hz. İbrahim, Hz. Musa, Hz. Yakup, Hz. Yusuf, Hz. Lut ve diğer peygamberler ile Allah dostlarının hayatlarının ve çocuklarıyla olan ilişkileri ve mücadelelerinin bakan, okulan ve anlayan ebeveynlere çok şey anlattığına dikkat çekti.mardinmedya.net

mardin idev çocuk eğitimi ideal eğitim vakfı anne baba çocuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?