Afrikalı Müslüman liderler sabah namazında buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından İstanbul’da düzenlenen 3. Afrika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesine katılan liderler, Eyüp Sultan Camii'nde sabah namazında bir araya geldi.

Afrikalı Müslüman liderler sabah namazında buluştu
Bu içerik 264 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın sabah namazını kıldırdığı programa, Türkiye'de imam hatip liselerinde eğitim gören Afrikalı öğrenciler de katıldı.

Namazdan sonra konuşan Erbaş, “Düzenlediğimiz zirvede Afrika ülkelerinde yaşayan insanların, Müslümanların sorunlarını müzakere ettik. Özellikle din hizmetleri ve din eğitimi konusunda daha nitelikli çalışmaları nasıl yapabiliriz, tecrübelerimizi birbirimizle daha nitelikli bir şekilde nasıl paylaşabiliriz, bununla ilgili, elhamdülillah, dört günlük çok verimli bir çalışma yaptık. Rabbim hayırlara vesile eylesin” dedi.

Müslümanların birbirleriyle yakın olmasının aralarında ülfet, sevgi, muhabbet oluşmasına vesile olduğunu belirten Erbaş, “Uzun yıllar, belki son 2 asır boyunca Müslümanları birbirlerinden uzaklaştırmak için emperyalistler, sömürgeciler her türlü hile ve desiseyi yapmış. Bizi onlara sanki ‘Müslümanlıktan uzaklaştılar’ gibi gösterdiler. Onları bir şekilde birbirlerini düşürmüşler ama elhamdülillah bu oyun, bu plan bitti. Biz şimdi her vesileyle bir araya gelmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Sabah namazını ardından Erbaş ve Müslüman dini liderler Eyyüp El-Ensari’nin türbesini ziyaret ettiler.mardinmedya.net

türkiye afrika siyahi müslüman liderler sabah namazı eyyüp sultan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?