Tecrübe ve projelerini paylaştılar

Mardin Müftülüğü tarafından Müftülük Konferans Salonunda Tecrübe Paylaşımı Toplantısı düzenlendi.

Tecrübe ve projelerini paylaştılar
Bu içerik 406 kez okundu.

Mardin Müftülüğü tarafından Müftülük Konferans Salonunda Tecrübe Paylaşımı Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Cami Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur, İl Müftüsü İsmail Çiçek, ilçe müftüleri ve imam hatipler katıldı.

Toplantı Vaiz Mehmet Emin Beliktay'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü İsmail Çiçek, imamların camilere sahip çıkması ve boş bırakmaması gerektiğini belirtti.

Ardından kürsüle gelen Cami Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur, imamların peygamber varisi olduklarını ve yüklerinin ağır olduğunu ifade etti.

Ardından Dr. Bodur'un moderatörlüğünde programa başlandı.

Kayseri Melikgazi ilçesinden İmam Hatip M. Ali Gazioğlu, Kayseri'ye gelen göçmenlere yönelik olarak yaptığı çalışmaları 'Muhacir Kardeşlerimizin Uyum ve Huzur İçinde Yaşayabilmeleri İçin Sosyal Ve Kültürel Yönden Desteklenmesi Projesi'ni anlattı.

Gazioğlu, Kayseri'de bulunan Suriye, Afganistan ve Irak'tan muhacirlere yönelik yaptıkları yardım ve destek çalışmalarına dair bilgi verdi.

Gaziantep'ten katılan İmam Hatip Hüseyin Güneş de 06-13 yaş aralığındaki çocuklara birlikte yaşama ve camide cemaatle ibadet etme alışkanlıklarını kazandırmayı, kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı ve çevresiyle barışık yaşama bilincini sağlamayı hedefleyen 'Bizim Mescidin Enesleri Projesi'ni anlattı.

Mardin Artuklu'dan İmam Hatip Ahmet Sırdaş ise, imam hatip olarak geçirdiği 27 yılda görev yaptığı camilerde özellikle mübarek gün ve geceler ile Ramazan ayındaki etkinlikler ile ilgili projeleri hakkında konuştu.

Program Dr. Bodur'un kısa teşekkür konuşması ile sona erdi.mardinmedya.net

mardin müftülük cami hizmetleri imam hatip tecrübe paylaşım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)