Sarı, edebiyat öğretmenleriyle bir araya geldi

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Mardin'de görev yapan edebiyat öğretmenleriyle bir araya geldi.

Sarı, edebiyat öğretmenleriyle bir araya geldi
Bu içerik 269 kez okundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "Hedefe Doğru 4 Başlık 7 Adım Projesi" kapsamında öğrencilere yönelik sağlıklı bir kişiliğin temel taşını oluşturan Toplumsal Değerler konusunu ve öğrencilerin akademik başarılarının artırılmasına yönelik yapılacak çalışmalar kapsamında Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, öğretmenlerle  bir toplantı gerçekleştirdi.

Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Vali Kılıçlar Salonunda yapılan toplantıda konuşan Sarı,"Mutlu ve başarılı öğrenciler yetiştirebilmek çok önemli bir konu. Tabi bizler başarı kelimesinden ne anlıyoruz? Bunu da iyi irdelemek lazım. Sadece akademik başarıya endeksli, çocuğun çok yönlü gelişimini desteklemeyen bir zihniyet anlayışını doğru bulmuyoruz. Çocuğu çok yönlü geliştiren bir eğitim sistemini destelemek istiyoruz" dedi.

"Hedefe Doğru 4 Başlık 7 Adım Projesi" ile çocuklara sosyal sorumluluk sahibi olabilecekleri projeleri öncelikleri arasına koyduklarını belirten Sarı, " Amacımız münferitte olsa her birimizi derinden yaralayan, öğretmenin saygınlığına gölge düşüren, her birimizi üzen hadiselerin hep birlikte önüne geçmek. Biz el ele verirsek, dayanışma ve birlik, beraberlik ile kendimizi kamuoyunda, toplumsal her platformda çok rahat bir şekilde ifade edeceğimizi düşünüyorum"şeklinde konuştu.mardinmedya.net

mardin milli eğitim öğretmen öğrenci değerler eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?