Mavi gökyüzünü ona dar etmişler

Dünyanızda 12 yaşında bir çocuğun yaşayabileceği 1 metrekare yer bırakmadınız ya, yıkılsın ulan sizin o dünyanız. O çocuğun kendini asmak için yanında götürdüğü ip dolansın boynunuza.

Mavi gökyüzünü ona dar etmişler
Bu içerik 287 kez okundu.

Dünyanızda 12 yaşında bir çocuğun yaşayabileceği 1 metrekare yer bırakmadınız ya, yıkılsın ulan sizin o dünyanız. Alın yaşayın ulan her yerinde. Belki o çocuğun yediği iki lokma yemek engeldir sizin olmaz olası rızkınıza. Doldurun olmaz olası göbeklerinizi o çocuğa çok gördüğünüz lokmalarla.

Dünyanızda 12 yaşında bir çocuğun yaşayabileceği 1 metrekare yer bırakmadınız ya, yıkılsın ulan sizin o dünyanız. O çocuğun kendini asmak için yanında götürdüğü ip dolansın boynunuza.

Çocuklarınızın yanında gece gündüz hiç durmadan “mülteciler, Suriyeliler, Araplar, göçmenler” diye söze girişen zehirli dilleriniz öldürdü Vail’i. 12 yaşındaydı. Kendini astı. Birazcık insanlığınız kaldıysa, kaldıysa biraz vicdanınız yaşayamazsınız bu acıyla. Yaşamamalısınız. Zihinlerini iğdiş edip 12 yaşında bir kuzuya düşman ettiğiniz çocuklarınızı geride bırakıp, Vail’in kendini astığı iple asın kendinizi birazcık onurunuz, şerefiniz, haysiyetiniz varsa. Ve merak etmeyin. Biz sizin çocuklarınıza öğretiriz aynı göğün altında dileyen herkesin nefes alıp verme hakkı olduğunu.

Alınmıyor musun üstüne? Vail’i hayata senin dikenli dilin, zehirli zihnin küstürdü. Senin insanlığa düşman olarak yetiştirdiğin çocukların mavi gökyüzünü dar ettiler Vail’e. “Sineklerin Tanrısı” oldu çocuklarınız. Sadece Vail’i değil, çocuklarınızı da öldürdünüz. Henüz farkında değilsiniz sadece.

12 yaşında... Sadece 12 yaşında bir çocuk yer bulamadı dünyanızda. Öğretmeniyle, öğrencesiyle, velisiyle, vekiliyle, siyasetçisiyle üzerine üzerine geldiniz yavrucağın. O da gitti, önce mezarlarınıza tükürüp ardından mezarlarınızın kapısında kendini astı. Kendini astı ulan. Sizin olmaz olası insan düşmanlığınız yüzünden 12 yaşında bir çocuk, 12 yaşında bir Suriyeli, 12 yaşında bir insan kendini astı.

Vail’i sen öldürdün. Arapça tabelaya tahammül edemeyen, çocuklarının bir mülteci ile aynı sınıfta okumasına tahammül edemeyen, kendisine benzemeyen kimseye tahammül edemeyen sen, o çocuğun kendisini astığı ipi ilmek ilmek ördün ellerinle.

Sevin ulan şimdi. Sevin ulan köpek. Türkiye’den bir mülteci eksildi işte. Sevinsene. Çok zengin olursun bir mülteci çocuk eksilince ülkenden. Sevinsene. Sana daha çok yaşayacak yer kalır. Sevinsene. Sana girecek daha çok deniz, yürüyecek daha çok orman, gezecek daha çok AVM kalır. Sevinsene. Sevinsene lan köpek. “Bir mülteci çocuk kendini astı, çok mutluyum” diye tweet atsana. “Bir mülteci çocuğu öldürdüm” diye facebookuna yazsana.

Bilmiyorsan söyleyeyim. “Sineklerin Tanrısı” olacak senin yetiştirdiğin çocuklar. Bilmiyorsan söyleyeyim. Senin yetiştirdiğin çocuklar, Vail’i öldürdükleri gibi önünde sonunda seni de öldürecekler. O gün geldiğinde sadece ben imdadına yetişmeye, seni kurtarmaya çalışacağım.

O gün gelene kadar, favori faşistlerinden birini seçip favla, RT et. O gün gelene kadar, 12 yaşında çocuklara mavi gökyüzünü dar etmeye devam et. O gün gelene kadar kal ulan mezbelende. Çürü. Hayvanlaş hatta. Gidip, bu dünyada bulduğu tek yeri, o bir metrekare mezarını da talan et Vail’in. Sonra da şununla övün: “Ülkemi mülteci istilasından korudum.”

Vail’in kendisine yaşayabileceği 1 metrekare yer bulamadığı ülkeye “ülke” diyebiliyorsan o da senin kendi öküzlüğün ulan. Kendi köpekliğin.

İsmail Kılıçarslan / Yeni Şafak

surileyi vail vail mülteciler ölüm mülteci düşmanlığı çocuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İşkencede Namaz!
İşkencede Namaz!
Kur’an’a Atılan İmza
Kur’an’a Atılan İmza