Heniyye: İşgalciler suçlarının cezasını ödeyecektir

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) Siyasi Büro Lideri İsmail Heniyye, yaptığı açıklamada, siyonist işgalcilerin esirlere yönelik işledikleri suçların cezasını çekeceklerini söyledi.

Heniyye: İşgalciler suçlarının cezasını ödeyecektir
Bu içerik 411 kez okundu.

İşgalci siyonistlerin zindanlarında esir tutulanlarla dayanışma etkinliği, Gazze'nin batısındaki Kızılhaç bürosu önünde yapıldı. Etkinliğe katılan Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) Siyasi Büro Lideri İsmail Heniyye, burada bir açıklama yaptı.

siyonist işgalcilerin zindanlarındaki esirlere yönelik işledikleri suçların cezasını çekeceklerini söyleyen Heniyye, Direnişin bütün seçenekleri değerlendireceğni belirtti.

Esirlerinden vaz geçmeyeceklerini yineleyen Heniyye, "Onları uzun bir süre işgalcilerin ellerinde asla bırakmayacağız. Direniş grupları, esirlerin özgürleştirilmesi ve evlerine döndürülmesi konusundaki çalışmalarına bağlıdırlar" dedi.

Geçen Ağustos ayında gerçekleşen Ayn Bubin (Dulib) eylemini de tebrik eden Heniyye, bu eylemin Batı Yaka'nın sabitelere bağlı kalacağını gösterdiğini ve siyonist işgalcinin, esir aldığı Samir El- Arbid'in hayatına dair tüm sorumluluğu taşıdığını vurguladı.

siyonist işgalci geçen Ağustos ayında Ramallah yakınlarında gerçekleşen ve bir yerleşimci siyonistin ölümüne, birkaçının da yaralanmasına sebep olan Ayn Bubin (Dulib) fedai eyleminden Samir El- Arbid'i sorumlu tutuyor.

El- Arbid gözaltına alındıktan sonra işkencelere maruz kaldı.mardinmedya.net

filistin gazze hamas direniş heniyye samir el arbid dulib
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gençliğin İmanını Kim Koruyacak?
Gençliğin İmanını Kim Koruyacak?
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK
ALLAH İÇİN VER(EBİL)MEK