'Esnafımıza Sahip Çıkalım' kampanyası başlatıldı

Mardin’in Midyat ilçesinde zincir marketlerin sayısının artması ve her çeşit ürünün satılması nedeniyle zor günler geçiren küçük esnafa destek için, Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından kampanya başlatıldı.

'Esnafımıza Sahip Çıkalım' kampanyası başlatıldı
Bu içerik 277 kez okundu.

Esnaf dükkânlarına “Esnafımıza sahip çıkalım” afişleri asarak, kimi zaman anahtarını kimi zaman çocuğunu emanet ettiği esnafa sahip çıkılması gerektiği vurgusu yaptı.

Özellikle sezondan umduğunu bulamayan ve satış yapamayan kırtasiyeci esnafına destek çıkılması için kampanyayı başlattıklarını ifade eden Midyat Esnaf Sanatkârlar Oda Başkanı Rıfat Direkçi, “Biz esnafımıza gerçekten sahip çıkılmasını istiyoruz. Halkımızdan, öğrencilerimizden, okul yönetici ve öğretmenlerinden destek bekliyoruz. İyi bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini diliyoruz. Kırtasiye konusunda her gün sabahtan akşama kadar hizmet veren kırtasiyecilerimize ve esnafımıza destek olsunlar. Kırtasiye malzemelerini tereddüt etmeden kırtasiyelerden alsınlar. Çünkü esnaflarımız kayıtlıdır. Sadece kırtasiyelere değil, diğer esnaflarımıza da destek verelim. Sadece kırtasiye sezonu olduğu için kırtasiye esnafımız için farkındalık olsun diye bu kampanyayı başlattık. Halkımızın destek vermesi için kırtasiye dedik. Ama bununla beraber gıda, zücaciye ve çeyizlik ürün satan esnafımıza da destek verelim. Birçok kalemlerde satış yapan zincir marketlerinin varlığı, esnafımıza sıkıntı veriyor. Bu sorunu üst makamlara da iletmek istiyoruz. Zincir marketleri, gerçekten tüketim ve harcama konusunda bir katliam gibi görüyorum. Bunun küçük esnafımıza ciddi zararları oluyor. Lütfen esnafımıza sahip çıkalım.” dedi.

Kırtasiyeci esnafından Mahmut Yaşar, kötü bir sezon geçirdiklerini bu konuda küçük esnafa sahip çıkılması gerektiğini belirterek,  “Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın bu kampanyasını destekliyoruz. Bu anlamda biz de esnaf olarak bütçemize göre, elimizden ne geliyorsa ilçemizin ihtiyaç ve taleplerine göre kampanyalar yaptık. Bunu da halkımızı düşünerek yaptık. Emin olun kâr marjlarını değil, kaliteyi önemsiyoruz. Kampanyalarımızı günbegün artırıyoruz. Bunları sosyal medyada paylaşıyoruz. Kaliteden ödün vermiyoruz. Her zaman halkımızın yanındayız. Halkımızın bize bizim de halkımıza karşı sorumluluklarımız var. Kampanyalarımızı takip etsinler. Güvenilir, kaliteli ve güler yüzlü hizmetle çalışacağız.” dedi.

“Bizi halkla karşı karşıya getiriyorlar”
Kitaplardaki KDV oranının kalkmasının halka yansımadığını ifade eden Yaşar, bunun sebebinin bazı ürünlerden alınan gümrük fonu vergisi olduğunu söyledi.
Yaşar, “Sezonumuz durgun geçiyor. Kitaplardaki KDV oranının sıfıra düşürülmesi güzel bir şey. Biz bunu müşteriye yansıttığımız zaman elbette ki çok güzel oluyor. Ama bundan emin olun ki, KDV’nin düşmesi, bir aldatmacadan ibarettir. Yurt dışından gelen ürünlerin bir gümrük fonu var. Bunu yüzde 30’lara çıkardığınız zaman, yüzde sekizlik kısım bir göstermeliktir. Bu konuda devletin hassasiyet göstermesini istiyoruz. Yani bizi ve müşterileri karşı karşıya getiriyorlar. Yani biz yüzde sekizi uygulamamıza rağmen çok fahiş fiyatlar ortaya çıkıyor. Alım gücü çok düştü. Halkımız bu konuda haklı. Bu konuda her zaman halkımızın yanında olacağız.”dedi. (Süleyman Tunç-İLKHA)

mardin midyat esnaf kampanya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Elektrik ve doğalgazda ilk dönem zamlı geçti
Elektrik ve doğalgazda ilk dönem zamlı geçti
Amelin Çokluğu Değil, İhlâsın Varlığı Kurtarır
Amelin Çokluğu Değil, İhlâsın Varlığı Kurtarır