Üniversitede Oryantasyon Etkinliği Düzenlendi

Mardin Artuklu Üniversitesinin farklı akademik programlarına kayıt yaptıran 2000’in üzerinde öğrencinin katıldığı 'Oryantasyon ve Tanışma Programı' Mardin Artuklu Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlendi.

Üniversitede Oryantasyon Etkinliği Düzenlendi
Bu içerik 291 kez okundu.

Öğrencilerin coşkulu alkışları arasında açılış konuşmasını yapan Artuklu Ünivesitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar,
“Kadim medeniyetlere ait köklerin bulunduğu Mardin şehri, tarihin derinliklerinden gelen farklılıkları kültürel yaşamına, çarşısına, evlerine, yollarına ve şehrin her noktasına ilmek ilmek işlemiş benzersiz bir şehirdir. Siz değerli öğrencilerimizin de bu şehirde bulunmaktan ve Artuklu Üniversitesinde öğrenim görmekten büyük keyif alacağına inanıyorum.” dedi.

Artuklu Üniversitesi olarak, akademik ve yapısal alanda büyük ilerlemelerin kaydedileceği yeni bir döneme girildiğini belirten Özcoşar, üniversitenin başarılarının devamını öğrencilerin gelecekteki başarıları ile pekiştireceklerini vurguladı.  

Mardin Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Meridin Müzik Topluluğunun verdiği konser ile devam eden etkinlikte, öğrencilere aşure, çay ve kahve ikram edildi. 

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ve iki gün süren oryantasyon etkinliği, Mardin’in önemli tarihi mekanlarına düzenlenen gezi programı ile son buldu.mardinmedya.net

mardin.artuklu üniversitesi mardin ibrahim özcoşar oryantasyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?