Gazze'de 2000 ev tamamen yıkıldı

Filistin Ablukayla Yüzleşme Halk Komitesi tarafından yapılan açıklamada, 2014 yılından bu yana siyonist işgalci rejim tarafından 2000 yerleşim yerinin tamamen yıkıldığı belirtildi.

Gazze'de 2000 ev tamamen yıkıldı
Bu içerik 322 kez okundu.

Filistin Ablukayla Yüzleşme Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudri, yaptığı açıklamada, 2014 yılının yaz ayından bu yana Gazze'de siyonist işgalci rejim tarafından 2000 yerleşim yerinin tamamen yıkıldığını belirtti.

El-Hudri, maddi imkansızlıklar sebebiyle aradan geçen beş yıla rağmen mezkur yapıların imar edilemediğini söyledi.

Yıkılan binaların yeniden imar edilmesinin ahlaki ve insani bir istek olduğunu belirten El-Hudri, özellikle binlerce esirin de bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Mısır'ın başkenti Kahire'de Mısır ve Norveç'in düzenlediği Binaların Yeniden İnşa Edilmesi Konferansına katılanlar, yıkıldıktan sonra evleri bir daha inşa edilmeyenlere yönelik olarak mali sorumluluklarını yerine getirme çağrısında bulundular.

Aynı şekilde El-Hudri de, katılımcıların yıkıldıktan sonra evleri bir daha inşa edilmeyenlere yönelik olarak mali sorumluluklarını yerine getirme çağrısında bulunmalarına binaen, siyonistlerin düşmanlığı sebebiyle zor durumda kalan esirlere yardım etme yolunda fiili adımlar atmaları noktasında Mısır ve Norveç'e çağrıda bulundu.

El-Hudri, "Gazze halkı, hem abluka hem de düşman felaketiyle yaşamaktadır. Evleri yıkılanlar ise, siyonist düşman, abluka ve ekonomik sıkıntılarla beraber, evlerinden uzakta yaşamaktadırlar" şeklinde konuştu.

Yıkılan evlerin süratle inşa edilmesi gerektiğine dikkat çeken El-Hudri, " Gazze, insani, iktisadi ve geçim açısından daha önce benzeri görülmemiş tam bir yıkımın eşiğindedir" dedi. mardinmedya.net

filistin gazze direniş siyonist işgalci rejim abluka yıkılan evler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
Üniversite (deki tehlikenin farkında mısınız?)
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?
​Cami cemaati Diyanet’in teravih kararına ne diyor?